Světoví architekti v Praze představili budoucnost udržitelného stavebnictví

Světoví architekti v Praze představili budoucnost udržitelného stavebnictví

 

Skupina Saint-Gobain, Česká komora architektů a Sdružení pro architekturu a rozvoj uspořádaly 20. září v Obecním domě SUMMMIT UDRŽITELNOSTI. Připravily výjimečný program moderovaných diskusí, kterých se zúčastnili zástupci předních světových i domácích architektonických studií jako například Valode & Pistre Architectes, Bogle Architects, Schindler Seko, Chybik + Kristof nebo YUAR.

Cílem Summitu nebylo pouze ukázat aktuální přístup k navrhování udržitelných budov na straně architektů, ale dát také prostor zástupcům státu a měst, kteří se věnují rozvoji měst, urbanismu, stavebnímu plánování nebo také dotacím a veřejné podpoře stavebnictví a stavebním projektům s ohledem na udržitelnost.

O letošní Summit byl výjimečný zájem, a prostory Obecního domu byly zaplněné do posledního místa. Největším tahákem byla účast architekta, Mathew Wiggetta – architekta, generálního ředitele pařížského studia Valode & Pistre, který se podílel na mnoha světových ikonických projektech. V Praze představil jeden z nich – výškovou budovu Saint-Gobain Tower, která je nejmodernější a nejudržitelnější stavbou na pařížském La Défense. Jedná se o 165 metrů vysokou věž, která nabízí 2 700 zaměstnancům 49 000 m2 pracovního prostoru rozloženého na 44 patrech.