Unikátní loftový byt v Praze

Unikátní loftový byt v Praze

Kdysi továrna na šumáky, posléze dílny a kanceláře. Nyní díky divizi Rigips a její vysokopevnostní sádrokartonové desce Habito® H vyrostlo v pražské Bořivojově ulici plnohodnotné bydlení pro mladou rodinu. Habito® H zvítězilo před ostatními výrobky díky pevnosti, skvělým akustickým vlastnostem, rychlosti výstavby, snadnému sekání drážek pro instalace, ušetření prostoru a zdravotní nezávadnosti.

„Od začátku jsme s majiteli diskutovali maximální otevřenost. Dispozice bytu je nově navržena jako 3+kk s maximálně volnou dispozicí. Záměrem bylo vytvořit velký obytný prostor s loftovým charakterem,“ říká architekt Petr Hnátek.

Záměr vyšel dokonale a vznikl prostorný byt s terasou, který je umístěn v objektu vnitrobloku v krásné pražské lokalitě.

Přáním majitelů bylo zakomponovat do nové dispozice dvě koupelny. Jednu blízko vstupu v místě původních toalet a druhou ve středu v návaznosti na obývací pokoj. Tato koupelna je navržena jako samonosný „box“ obložený dřevěným obkladem, který je použitý i v jiných částech bytu. S renovovanými sloupy a dřevěnou podlahou se tak dřevo stalo společným jmenovatelem celého bytu.

Samotná koupelna sestává z lehké samonosné sádrokartonové konstrukce opláštěné vysokopevnostními deskami. Horní část koupelny později dokonce poslouží jako úložný prostor či spací prostor pro návštěvy, případně dětem při hraní.

„Společně s majitelem jsme hledali materiál na konstrukci koupelny, který je vhodný do vlhkého prostředí, dokáže kvalitně utlumit hluk, je velmi pevný a umožní kotvení vnějšího dřevěného obkladu,“ říká architekt.

Vzhledem k tomu, že u tradičních zděných materiálů je problémem jejich hmotnost, velká tloušťka stěn, omezená akustika a pracné sekání drážek pro instalace, padla volba na sádrokartonové desky Habito® H.

„Zároveň byl kladen důraz na rychlou realizaci, takže zděné konstrukce nepřipadaly v úvahu a proto byla upřednostněna suchá výstavba,“ doplňuje pan architekt.

Projekt: Loftový byt
Země/město: Praha
Architekt: Petr Hnátek
Rok realizace: 2019

Použité produkty: