Student House, Praha

Student House, Praha

Student House Holešovice navazuje na podobný koncept studentského ubytování v nejvýznamnějších evropských městech. Nabízí ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích pro více než 650 studentů.

Vnitřní členění domu odpovídá typologii hotelu. Spodní část zabírá vstupní hala, společenské prostory, rekreační, sportovní a technické vybavení, dále zde sídlí obchody a služby. Nabízí se zde pestrá škála prostorů, od těch rušných až po tichá zákoutí a uzavřené studovny. Součástí je také společenský sál, který je v běžném provozu osazen stolky v návaznosti na bar. Podle potřeby je možné jej posuvnými stěnami uzavřít a promítat zde filmy, hrát divadlo, pořádat přednášky či tančit. Společenská část se otevírá přímo do rozlehlé zahrady, kde je tak možné v letních měsících rozšířit aktivity na venkovní terasu.

Na této stavbě byly použity sádrokartonové desky z divize Rigips. Z divize Isover byly použity desky z čedičové vlny Isover TF Profi, které se používají do kontaktních fasád. Desky mají mnoho předností např. výbornou zvukovou pohltivost, tepelně izolační vlastnosti, vysokou protipožární odolnost, dlouhou životnost a mnoho dalších.

Projekt: Student House
Země/město: Praha
Autoři: Pavel Hnilička Architects+Planners
Rok realizace: 2020