Region: Světové

Stadion Al Wakrah, Katar

Stadion Al Wakrah - referenční stavba

Společnost Saint-Gobain významně přispěla k výstavbě stadionu Al-Wakrah v Kataru, kde se bude v listopadu 2022 odehrávat mistrovství světa ve fotbale pořádané federací FIFA.

Stadion má kapacitu neuvěřitelných 40 777 míst a celá výstavba trvala 34 měsíců. Umístěný je nedaleko katarské metropole Dauhá a slavnostně byl otevřen jen něco málo přes tři roky před konáním mistrovství. Autorkou elegantního vzezření, jehož předobrazem je dhow, tradiční katarský rybářský člun, je slavná britská architektka iráckého původu Zaha Hadid.

Za společnost Saint-Gobain bylo poskytnuto více než 100 000 m² skelné vlny divize Kimmco-Isover k izolaci vodovodního potrubí a klimatizačních systémů. Vzhledem k riziku nadměrného horka je stadion vybaven rozsáhlým ventilačním systémem, který zajistí, že teplota na hřišti nepřesáhne 22 °C, a také střechou, kterou lze stáhnout za 30 minut.

Dalším použitým materiálem je 3 000 metrických tun malt Weber pro řešení obkladů a podlah, 2 000 m² sádrokartonových desek Rigips FireStop a 300 m² protipožárního zasklení Vetrotech. PAM také dodal 8,2 km potrubí pro potrubní infrastrukturu umístěnou vedle sportovního areálu pro dodávku pitné vody a sběr odpadních vod. Stadion Al-Wakrah bude hostit zápasy až do čtvrtfinále soutěže.

Použité materiály:
  • Kimmco-Isover: skelná vlna

  • Weber: malta

  • Rigips: sádrokartonové desky Rigips FireStop

  • PAM: potrubí

   

Reference: Stadion Al Wakrah
Reference: Stadion Al Wakrah