Rezidenční projekt SKY PARK, Bratislava

Rezidenční projekt SKY PARK

SKY PARK nabízí zcela nový pohled na Bratislavu

Rezidenční projekt SKY PARK přináší do hlavního města Slovenska světovou architekturu. Byl navržen světoznámým architektonickým studiem Zaha Hadid Architects.

SKY PARK je multifunkční projekt rezidenčních a kancelářských budov. Nachází se na území původně industriální části města, které dnes představuje nové centrum Bratislavy.

Součástí projektu je městský park o rozloze více než 35 000 m2 a zrekonstruovaná národní kulturní památka Jurkovičova Teplárna.

Designové bydlení a veřejný prostor v symbióze

Unikátním řešením prostoru se v bývalé průmyslové zóně Mlynské Nivy podařilo vytvořit zcela novou část bratislavského centra. Zachováním Jurkovičovy Teplárny a výstavbou veřejného městského parku spojuje SKY PARK hodnotný veřejný prostor s moderním bydlením světové úrovně.

Symbióza světového designu a funkčnosti

Byty v těchto 31 podlažních budovách poskytují unikátní pohled na centrum Bratislavy. Právě výhled je to, co vás okouzlí hned na první pohled. Jednotlivé budovy jsou totiž orientovány tak, aby měl každý z bytů co nejlepší výhled na panorama města. Navíc díky individuálnímu dispozičnímu řešení bytů budete mít jistotu, že jsou jeho čtvereční metry využity naplno.

Komplex SKY PARK je odpovědí na požadavky mladých profesionálů, rodin i designových nadšenců po kvalitním, funkčním a efektivním bydlení.
Funkčnost a efektivní bydlení se podařilo dosáhnout také díky produktům z portfolia Skupiny Saint-Gobain.

Na objektech byly navrženy a zrealizovány šachtové stěny, předsazené stěny a podhledy s produkty RigiStabil 15 mm, RFI 15 a 12,5 mm, RBI 12,5 mm a RB 12,5 mm, Rigiprofily, tmely a pásky Rigips, izolační desky Isover, kontaktní zateplovací systém Weber Therm Exclusive a omítka Weberpas Silikonová.

 

Projekt: Rezidenční projekt SKY PARK
Země/město: Slovensko, Bratislava
Rok realizace: od 2017
Architekt: architektonické studio Zaha Hadid Architects

Zdroj informací: Alto Real Estate