Radnice MČ Praha 12

Radnice MČ Praha 12

Cílem bylo sloučit dislokovaná pracoviště do jedné moderní nadčasové, provozně flexibilní a variabilní kancelářské budovy s podzemním parkingem. Celý komplex je řešen bezbariérově a technická koncepce budovy je navržena ekonomicky, úsporně a účelně tak, aby bylo dosaženo dlouhodobě nízkých provozních a udržovacích nákladů.

Komě kanceláří a úředních prostor budova nabízí také restauraci, kavárnu, nebo sdílené kanceláře. Hned ve vstupní hale naleznou návštěvníci kromě využívaných komerčních prostor také výstavní plochu určenou převážně pro místní umělce. Radnice se snaží splňovat i moderní trendy, proto součástí obřadní síně je vstup na terasu, na střeše budovy je umístěna fotovoltaická elektrárna a pod parkovištěm v podzemí akumulační nádrž na zadržování dešťové vody. Pro zaměstnance i nájemce prostor jsou vybudovány podzemní garáže, pro návštěvníky je před budovou parkoviště, které nabízí i dobíjecí stojan pro elektromobily.

Původní architektonický projekt vychází z historie Modřan, jejichž součástí byl od roku 1861 do roku 2005 cukrovar. Nová budova proto dostala podobu kostek cukru. Za architektonickým návrhem stojí český ateliér LOXIA, hlavní architektkou je Jana Mastíková.

Projekt: Radnice MČ Praha 12
Země/město: Praha
Architekt: Architektonické studio LOXIA
Generální dodavatel: Klement, a.s., Geosan Group, a.s.
Rok realizace: 2021