Plavecká hala Roudnice nad Labem

Plavecká hala Roudnice nad Labem

Špatné akustické podmínky způsobují vyšší hladinu hluku, špatnou srozumitelnost a přímo tak ovlivňují naše zdraví. V bazénových halách je třeba řešit interiérovou akustiku z důvodu uživatelského komfortu, ale je to i z důvodu bezpečnosti. Platí zde požadavky hygienické normy ČSN 730527 na nastavení doby dozvuku. V poslední době je i poměrně často dozorovými orgány hygienické správy požadováno zrealizovat nápravná opatření v těchto veřejných prostorách zpětně. U rekonstrukcí a nových staveb by to mělo být řešeno automaticky. 

Bazénová hala v Roudnici nad Labem měla podobný problém s interiérovou akustikou, původní projekt rekonstrukce se to sice snažil řešit, ale byl bohužel mimo finanční možnosti investora, proto se hledalo alternativní řešení. Komunikovali jsme proto s investorem, architekty, akustiky i zhotovitelem. Zvolená varianta vodorovných SOLO prvků a svislých stěnových panelů navíc umožnila snadnou a rychlou instalaci. Zkrátil se tak čas montáže i doby zapůjčení portálového lešení a čas nutného omezení provozu.

Kromě akustických požadavků je současně řešena i odolnost materiálů proti vlhkosti – opět je předepsáno platnou normou – stačí tyto požadavky znát, počítat s nimi v projektu a při realizaci dodržet. V Ecophonu bazény řešíme poměrně často a rádi poradíme.

 

Použité produkty:

Ecophon Hygiene Performance™ A

Ecophon Akusto™ Wall C Akutex HS

Ecophon Solo™ Square Akutex HS