Nemocnice Bory

Nemocnice Bory

Mezinárodní studie potvrzují, že pacienti potřebují pro rychlejší zotavování klid a zdravý spánek, zatímco lékaři kvalitní pracovní podmínky. K nim patří i dobrá srozumitelnost řeči při komunikaci. Akustickými stropy jsou proto v nejmodernější a nejnovější nemocnici na Slovensku – v Nemocnici Bory – vybaveny nejen pokoje pro pacienty, prostory pro zdravotnický personál, ambulance a vstupní haly, ale také jídelnu a kuchyň.

 

Chtěli jsme zajistit vysoký akustický standard vnitřních prostor, což znamená lepší pracovní komfort pro personál a příjemnější prostředí pro pacienty. Jsme otevřeni teprve pár týdnů, ale už teď můžeme říci, že pozitivní efekt slyšíme, i cítíme. 

Dušan Vávra, manažer výstavby

 

Akustické panely mají vedle funkčnosti i estetickou hodnotu. Designové Baffle dodávají prostoru nezaměnitelný vzhled. Kromě produktů z řady Baffle byly v nemocnici použity také produkty z řad Advantage E, Focus E, Hygiene Clinic A, Hygiene Performance A, Hygiene Performance Plus A, Gedina E, Hygiene Protec Air a Focus Lp, to vše s důrazem na vysoké hygienické standardy – stropy lze snadno a třeba i každý den dezinfikovat. 

Celkově je v nemocnici akustických podhledů tolik, že by se z nich dala vyskládat čtyři fotbalová hřiště typu Anfield Stadium v Liverpoolu. Rastry a obvodové lišty pro upevnění podhledů mají celkem délku neuvěřitelných 115 kilometrů. Pokud by byly pokládány za sebou, vedly by z nemocnice Bory až do Nitry.

Projekt: Nemocnice Bory
Země/město: Slovensko, Bory
Architekt: at26
Fotograf: Tomáš Haverlík
Rok realizace: 2023