Muzeum budoucnosti, Museum of the Future, Dubai

Reference: Dubai Museum

Naše materiály umožnily čelit mnoha výzvám spojeným s budováním velkolepého dubajského Muzea budoucnosti.

Obrovský oválný prsten bdí jako obří oko nad největším městem Spojených arabských emirátů. Saint-Gobain poskytl několik řešení pro stavbu této budovy, která je považována za jeden z nejsložitějších architektonických projektů na světě a která byla navržena architektonickou firmou Killa Design.

Týmy značky Gyproc vyvinuly nový a na míru šitý produkt: systém ocelových konstrukcí schopných naklápění a otáčení do různých úhlu. Tyto „dynamické“ rámy, nezbytné pro montáž sádrokartonových desek Gyproc, umožnily vytvořit mnohonásobné křivky a různé tvary, které jsou součástí architektury budovy. Mezi další námi dodaná řešení patří spárovací pásky Adfors pro suchou výstavbu, skelná vlna Kimmco-Isover pro izolaci vzduchového potrubí a vysoce kvalitní cementové omítky Weber.

Na vnější fasádě budovy je 1024 ocelových panelů spojených pěnovými spoji Saint-Gobain Tape Solutions Norseal FS1000. Tato těsnění byla vybrána pro svou jedinečnou kombinaci těsnících vlastností, odolnosti (oheň, voda, vzduch) a také pro snadnou instalaci, která přispívá k dokonale hladkému vzhledu pláště budovy. Fasáda je pokryta arabskou kaligrafií, každé písmeno slouží jako skleněné okno. 

Toto muzeum, které je symbolem architektury neustále posouvající hranice díky stále efektivnějším materiálů, postavené z iniciativy Dubai Future Foundation, je také příkladem udržitelného stavitelství a usiluje o certifikát LEED Platinum. Součástí je více než 50 ekologických projektů – areál bude například napájen solární energií a poskytne terminály pro dobíjení elektromobilů.

Použité materiály:
  • Gyproc: ocelová konstrukce, sádrokartonové desky
  • Adfors: spárovací pásky
  • Kimmco-Isover: skelná vlna
  • Tape Solutions: pěnové spoje Norseal FS1000
  • Weber: cementová omítka
Reference: Dubai Museum
Reference: Dubai Museum
Reference: Muzeum budoucnosti, Museum of the Future, Dubai
Reference: Muzeum budoucnosti, Museum of the Future, Dubai