Metronom Bussines Centre – BREEAM

Mechanika - LEED Metronom Bussines Centre – BREEAM

Budova Metronom Business Center je moderní desetipatrová kancelářská budova postavená v roce 2015 slovenskou developerskou společností HB Reavis. S téměř 34 000 m2 a 528 parkovacími místy je jednou z největších budov v kancelářské čtvrti Nové Butovice. 

Její zelená střecha byla dokončena v roce 2016. Terasy se střešní zahradou plní funkci estetickou a relaxační pro zaměstnance firem sídlících v budově. Jedná se o vícevrstvou intenzivní plochou střechu. Ochrannou vrstvu tvoří geotextilie 500 g/m2, drenážní vrstva je tvořena drenážní nopovou folií FLD a Liaporem, který byl na střechu dopravován foukáním. Filtrační vrstva je tvořena filtrační textilií 105. Vegetace je tvořena keři (Cytisus x preacox 'Allgold', Caragana arborescens, Euonymus), travinami (Festuca, Miscanthus, Calamagrostis, Pennisetum) trvalkami (Sedum, Pulsatilla) a cibulovinami (Allium, Crocus).

Nemovitost získala environmentální ocenění BREEAM 'Excellent'. BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je standard postupů v oblasti navrhování budov s důrazem na trvalou udržitelnost, který se stal praktickým měřítkem k popisu vlivu budovy na životní prostředí. Hodnocení se týká specifikace budovy, jejího designu, konstrukce a užívání. Použitá měřítka reprezentují širokou škálu kritérií a kategorií od energie po ekologii.