FRAGMENT Praha KARLÍN: Projekt jako symbióza domu a umění

Reference: Budova Fragment Praha Karlín

Rodí se nám další úžasný projekt

Doposud prázdný prostor na Rohanském nábřeží vyplňuje rezidenční objekt, který jako fragment časů minulých upomene také původní účel Invalidovny. Fragment minulosti se tak spojí se současností, zatímco fragmenty budoucnosti ztělesní 140 bytů k pronájmu, v nichž začnou nájemci již v 1Q 2023 žít svoje životy.

Unikátní stavba celou svou podstatou zdaleka přesahuje hranice "obyčejného" rezidenčního bydlení. 

Marcel Soural

„Fragment je jen začátek v řadě našich unikátních projektů. Přes 25 let jsme tvrdě pracovali, abychom dali dohromady skvělý tým lidí, vytvořili si zázemí a silnou společnost, která je nyní schopná takto odvážné stavby zrealizovat,“ dodává úspěšný developer a majitel skupiny Trigema - Marcel Soural.

 

Marcel Soural se stal zároveň i jedním z účinkujících v našem originálním online seriálu Trendy ve stavebnictví a architektuře.

Chci se podívat na webinář 

Architektura, která nezapadne

Fasádu architektonicky unikátního projektu tvoří netradiční rozpixelované plochy bloků, které z dálky vypadají roztříštěně, ale zblízka tvoří pevný celek. Symbolicky tak parafrázují mnohovrstevnatost života, který se skládá z nekonečného množství vzpomínek a zážitků. Osobitost Fragmentu doplní i sochy navržené již zmiňovaným Davidem Černým. 


Technologická řešení

Technologické vybavení je další věcí, kterou Fragment na první pohled vyniká.

Fragment - Praha KarlínV plánu je využít například tepelná čerpadla země-voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti a teploty přiváděného vzduchu, vytápění i chlazení bytů za využití aktivovaných podhledů.

Nebude chybět ani využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby (splachování toalet a zalévání zeleně).

Vybavení bytů navíc zahrnuje systém Smart home Loxone, který mj. ovládá tepelnou pohodu, intenzitu větrání a předokenní rolety podle pokynů meteostanice.

Všechny střechy nového areálu jsou navíc instalované jako tzv. „zelené střechy“ s vegetací.


Materiály a řešení Saint-Gobain

Rigips: příčky - 25 000 m2, podhledy - 6 000 m2

Isover: izolace + Zelená střecha 

Building Glass: fasáda IGU - 7 500 m2