Divadlo Na zábradlí - zastřešení atria

Reference: Divadlo Na zábradlí - zastřešení atria

Divadlo Na zábradlí je jedno z nejznámějších menších divadel v Praze a představuje přední scénu současných divadelních tendencí. Počátkem roku 2015 přišlo divadlo Na zábradlí o možnost využívat prostory původního foyer ukončením smlouvy o pronájmu prostor. Po komplikovaných jednáních se nakonec zřizovatel rozhodl k přestavbě atria a modernizaci.

Rekonstruované atrium divadla nyní disponuje skleněným zastřešením, které je ukloněné od hlavního vstupu do objektu.

Vznikl tak reprezentativní prostor pro návštěvníky představení i pro herce a další umělce v rámci pořádání kulturních akcí.

Jeho barevnost vychází z nově navržené grafiky divadla: prostor lobby v přízemí sjednocuje tmavá podlaha s jemnou bílou intarzií, patro je naopak světlé.

Lehká bílá konstrukce galerie navazuje na historickou pavlač, kterou nechává vyniknout. Nové je také řešení různorodých instalací techniky prostředí.

Zastřešení atria je provedeno strukturálním bezpečnostním izolačním dvojsklem s pokovením Planitherm XN. Vnější bezpečnostní tvrzené sklo je typu Securit Planiclear o tloušťce 15 mm. Vnitřní bezpečnostní vrstvené sklo je produkt označovaný Stadip 88.2 Planitherm XN.

Skla byla různě členitá, což vyplývalo z atypičnosti zasklívaného prostoru. Rastr členění tabulí byl navržen architektem.

Zastřešením atria tak vznikl krásny prosvětlený prostor, který vyzdvihuje výjimečnost původní architektury domu, přičemž zachovává výhody nově vzniklého zastřešeného prostoru.

Přestavba se pak kromě atria dotkla i diváckého traktu, kavárny, sociálních zařízení, šatny či výměny sedadel v hledišti. Sezónu 2017 – 2018 si tak diváci užili již v zrekonstruovaných prostorách.

Reference: Divadlo Na zábradlí - zastřešení atria
Divadlo na zábradlí - zastřešení atria