Bytový dům Bohdalecké kvarteto, Praha

Bytový dům Bohdalecké kvarteto

Jméno nového obytného komplexu Bohdalecké kvarteto v Praze – Michli, předurčil jeho tvar písmene L a čtyři z pláště vystupující prosklené věže, které připomínají klávesy. V ulici U plynárny, kde je umístěn, se totiž narodil Jan Kubelík, přezdívaný „houslový čaroděj z Michle“. Světoznámý houslista a skladatel, který ohromoval po léta diváky i nejslavnější koncertní síně po celém světě. 

Rezidenční areál zahrnuje 183 bytů se zdravým vnitřním prostředím, 5 komerčních prostor a parter s dětským hřištěm a designovým mobiliářem. Kolaudace projektu proběhla v roce 2023. K většině bytových jednotek náleží předzahrádka, balkon či terasa s výhledem do bohdaleckého lesoparku a zeleného vnitrobloku osazeného vzrostlými stromy.

Výraznou součástí projektu je parter s dětským hřištěm, kde developer instaloval například designový mobiliář od renomovaného studia mmcité, bezkontaktní úložné boxy, workoutové prvky nebo myčky a servisní stanice pro cyklisty. V rámci podpory místní biodiverzity zde navíc postavil také krmítko pro ptáky a hmyzí hotel. 

Foto: Jiří Šebek

Použité produkty:

6000 m2 zateplovací systém

webertherm elastik

weberpas aquaBalance