Region

Al Wasl Plaza, Dubai

Reference: Al Wasl plaza

Produkty Saint-Gobain SHEERFILL® byly použity při stavbě Al Wasl Plaza – srdce světové výstavy Expo2020 v Dubaji. 

360stupňová kupole, označovaná jako „korunovační klenot“, je ústředním prvkem výstavy Expo2020 a zde se také koná slavnostní zahájení celé akce. Název je historickým odkazem na emirát Dubaj, ale znamená také „spojení“ – spojuje lidi tam, kde se spojují cesty, v exotické zemi Dubaj.

Mřížový design byl inspirován starověkým zlatým prstenem a odráží také propletené logo Expo2020. Ohromující design a přísná požární odolnost nebyly jedinými požadavky. Materiál musel vyhovět také požadavkům na otevřenost a ventilaci a zároveň fungovat jako projekční plátno pro jeden z nejsofistikovanějších 360° videoprojekčních systémů na světě.

V roce 2019 bylo značkou SHEERFILL dodáno přes 30 000 m2 na zakázku vyrobené a nově vyvinuté barvy SGM-30 potažené PTFE pro stavbu této 130 metrů široké a 67 metrů vysoké konstrukce, na kterou lze promítat ve dne i v noci. 

Kupole Al Wasl Plaza byla oficiálně slavnostně otevřena v lednu 2020 šejkem Mohamedem bin Zayedem, korunním princem Abú Zabí a zástupcem nejvyššího velitele ozbrojených sil SAE a šejkem Mohammedem bin Rašídem, viceprezidentem a vládcem Dubaje.

Saint-Gobain je velmi hrdý na to, že umožnil vytvoření tohoto úžasného projektu a dechberoucího designu, který zůstane trvalou instalací i po světové výstavě.

Použité materiály:
  • SHEERFILL: barva SGM-30 potažená PTFE