Address Residences Beach Resort, Dubai

Reference: Address Residences Beach Resort, Dubai 2

Saint-Gobain se míří do nebes – v Dubaji. Vyšší míra urbanizace znamená také nutnou architektonickou zdatnost a zvyšování komfortu. Spojené arabské emiráty se v této oblasti opět předvedly, tentokrát se 75patrovou dvojitou věží navrženou s pomocí mnoha řešeními Saint-Gobain.

Address Residences Beach Resort s výhledem na dubajské pobřeží přetváří městskou krajinu Jumeirah Beach v Dubaji. Navrhla jej společnost Killa Design Architects a skládá se ze dvou 75patrových přilehlých věží.

Skupina Saint-Gobain se na tomto mimořádném projektu podílela s produkty Gyproc, Weber a Vetrotech. Resort zahrnuje 187 hotelových pokojů, 443 apartmánů s pokojovou službou, pět restaurací, lázně o rozloze 800 metrů čtverečních, fitness centrum s trenéry a tři bazény, z nichž jeden je dlouhý neuvěřitelných 94 metrů.

Bylo instalováno více než 120 000 m2 nástěnného systému GypWall ROBUST od Saint-Gobain Gyproc s kombinacemi řešení zvolenými podle specifických potřeb prostor, jako je kvalita vzduchu (Activ’Air) nebo odolnost proti vlhkosti a plísním (M2TECH). V ložnicích byl zvolen systém příček Gyproc QUIET pro své vynikající akustické vlastnosti. Dále byly instalovány stropy Gyproc MF Ceiling (používané s panely Glasroc X, určené pro venkovní prostory) a Gyproc ShaftWall (pro šachty a potrubí).

Malty a hydroizolační řešení Saint-Gobain Weber byly vybrány pro terasy, vany a bazény pokrývající více než 100 000 m2. Aplikaci našich řešení provedl certifikovaný partner Saint-Gobain Weber pod dohledem a s podporou místních obchodních a technických týmů.

Saint-Gobain Vetrotech dodal protipožární bezpečnostní sklo Contraflam 60, které splňuje požadavky projektu na požární ochranu – SAE Life Safety Code. Skla plnila také specifický požadavek na absolvování náročných testů podle amerických norem. Dále byla také instalována další řešení Saint-Gobain Vetrotech, včetně protipožárních dveří, předstěn a příček. Celá tato řada řešení byla vybrána pro jejich jedinečný výkon.

Použité materiály:
  • Gyproc: GypWall ROBUST, Gyproc QUIET, Gyproc MF Ceiling, Gyproc ShaftWall
  • Weber: malty a hydroizolační řešení
  • Vetrotech: bezpečnostní sklo Contraflam 60
Reference: Address Residences Beach Resort, Dubai 2
Reference: Address Residences Beach Resort, Dubai 3
Reference: Address Residences Beach Resort, Dubai
Reference: Address Residences Beach Resort, Dubai