Diskuze: Zdravé vnitřní prostředí není jen čerstvý vzduch, ale i správné světlo, teplo a akustika

Trendy ve stavebnictví a v architektuře: Zdravé vnitřní prostředí není jen čerstvý vzduch, ale i správné světlo, teplo a akustika

 

Zdravé vnitřní prostředí není jen čerstvý vzduch, ale i světlo, teplo a akustika. Lidé mají rozdílné potřeby.

2023

Online

Téma:

Čím vším se vyznačuje zdravé vnitřní prostředí budov a co všechno musí dnes kvalitní a komfortní budovy splňovat? Jak různé osvětlení ovlivňuje naši psychiku? Která barva nás uklidňuje? A proč bychom měli po nastěhování nového nábytku důkladně větrat? Na co všechno musí architekti myslet, když plánují kanceláře a kde nemohou být tzv. "trvalá pracovní místa"?

Diskuzi o komfortu a zdravém prostředí v kancelářích, o akustice, světelné a tepelné pohodě, ale také o vlhkosti vzduchu, využití přírodních materiálů nebo o potřebě mít hezký výhled z oken, připravila Tvize společně s UCEEB při ČVUT v Praze. Zúčastnili se jí Iveta Králová, předsedkyně České rady pro šetrné budovy a manažerka pro klíčové projekty Saint-Gobain, vedoucí oddělení Vnitřní prostředí budov, ČVUT UCEEB Daniel Adamovský, Lenka Prokšová Zuská ze Státního zdravotního ústavu v Praze a vedoucí oddělení interiérového designu společnosti Cushman & Wakefield Marie Vlčková.

 

Pozvání přijali:

 ● Iveta Králová, předsedkyně České rady pro šetrné budovy a manažerka pro klíčové projekty Saint-Gobain
 ● Daniel Adamovský, ČVUT UCEEB
 ● Lenka Prokšová Zuská, Státní zdravotní ústav v Praze
 ● Marie Vlčková, vedoucí oddělení interiérového designu společnosti Cushman & Wakefield

Záznam vysílání

Trendy si můžete poslechnout i formou podcastu