Vyjádření Skupiny k situaci na Ukrajině a v Rusku

Saint-Gobain logo

 

Společnost Saint-Gobain znovu vyjadřuje podporu a solidaritu ukrajinskému obyvatelstvu a svým ukrajinským zaměstnancům po celém světě. Skupina důrazně odsuzuje tuto válku. 

Skupina nemá na Ukrajině žádné výrobní závody. Naše obchodní pobočka v Kyjevě byla uzavřena. Jsme v neustálém kontaktu s naším ukrajinským vedením. Naší prioritou je udržovat pravidelný kontakt s každým z našich kolegů, abychom zajistili, že oni i jejich rodiny jsou v bezpečí. Někteří z nich mohli opustit svou zemi a nyní pracují pro společnost Saint-Gobain v Polsku. Podporujeme naše ukrajinské zaměstnance a komunikujeme s nimi, bez ohledu na to, ve které zemi se nacházejí, nebo kde aktuálně pracují. Kromě toho se množí sbírky a dary v rámci Skupiny, zejména ve spolupráci s Mezinárodním výborem Červeného kříže.

Skupina svědomitě respektuje platné sankce a zastavila export zákazníkům v Rusku a Bělorusku, stejně tak dovoz z těchto dvou zemí. Všechny investiční projekty zde byly zrušeny. Nyní fungují lokální aktivity na minimální úrovni a v autonomním režimu, abychom udrželi zaměstnanost a zmírnili dopad této války na zaměstnance a jejich rodiny, což je v souladu s naší společenskou odpovědností. Rusko představovalo na konci roku 2021 0,5 % našich tržeb.

Společnost Saint-Gobain zde zaměstnává přibližně 1 850 zaměstnanců a provozuje 8 výrobních závodů na skelnou a minerální vatu, sádrokartony, omítky, lepidla na obklady a fasádní nátěry, které se prodávají pouze na místních stavebních trzích. Všechny místní aktivity jsou ve 100% vlastnictví společnosti Saint-Gobain a skupina se nepodílí na žádných místních partnerských projektech.