Soutěž Rekonstrukční výzva zná své vítěze

Výsledky soutěže Rekonstrukční výzva 2021

 

Rekonstrukční výzva se letos odehrávala pod záštitou dvou divizí Saint-Gobain. Přihlášené projekty měly možnost vyhrát materiál Rigips a ISOVER v hodnotě až 150 tis. Kč na své rekonstrukce. Dalších 20 nejzajímavějších projektů obdrželo dárky a technické poradenství.

Během března a dubna 2021 se do soutěže zapojilo celkem 42 projektů. Mezi přihlášenými byly převážně rekonstrukce starších domů s důrazem na podkroví. V případě bytů se jednalo nejčastěji o rekonstrukci panelových bytů včetně původního bytového jádra. Mezi projekty se objevilo i pár specialit, jako je např. využití vyřazeného lodního kontejneru na útulné bydlení, přestavba bývalého vepřína na rodinný dům nebo vybudování bytu ve starém teletníku pro maminku v nouzi.

Je tedy patrné, že moderní materiály Saint-Gobain najdou uplatnění při jakékoliv, i netradiční rekonstrukci. Sádrokarton již dávno není jen materiál do podkroví.

Odborná porota však mohla vybrat pouze tři hlavní vítěze, kteří získávají materiál Rigips a ISOVER v hodnotě 150 000 Kč, 70 000 Kč, resp. 35 000 Kč na své rekonstrukce.

Stali se jimi Martin Dědek z Lomnice nad Popelkou, Michal Čech z Máslojed a Vladimír Vacek z Králova Dvora.

Dalších 20 nejzajímavějších projektů získalo profesionální technické poradenství, 5 kg pytel tmelu Rifino Top a dárkový balíček ISOVER.

Pro ještě snadnější renovaci získali všichni přihlášení 50% slevu na jakýkoliv kurz pro kutily a začátečníky ve Škole suché výstavby Rigips. První tři vítězové dokonce 100% slevu, která jim umožní naučit se pracovat se sádrokartonem a posunout svou rekonstrukci na profesionální úroveň.

Gratulujeme vítězům letošního ročníku

1. místo Dům nad skálou: Martin Dědek, Lomnice nad Popelkou

Mladý pár plánuje kompletní rekonstrukci domu včetně vybudování dvou podkrovních pokojů na místě nevyužité půdy pomocí sádrokartonových příček a opláštění šikmin sádrokartonovými deskami Rigips s minerální izolací ISOVER.

Součástí proměny bude i nahrávací studio s důrazem na prostorovou akustiku i odhlučnění místnosti.  

1 místo - Rekonstrukční výzva 2021

 

2. místo Rekonstrukce podkroví a původního vzhledu: Michal Čech, Máslojedy

Cílem rekonstrukce je vybudování obytného podkroví s přiznanými prvky dřeva. Pro opláštění šikmých ploch, příčky i podlahy je zvolena suchá výstavba. Proběhne i izolace šikmé střechy a zateplení domu i soklu.  

 

2. místo - rekonstrukční výzva

 

3. místo Rekonstrukce bytu: Vladimír Vacek, Králův Dvůr

Rozsáhlá rekonstrukce panelového bytu, kde majitelé mění původní dispozici a umakartové bytové jádro. Vzniknout by měly 3 neprůchozí pokoje a obývací pokoj propojený s kuchyní. Prostor tedy dostanou především sádrokartonové příčky doplněné o vhodnou minerální izolaci.

 

3. místo - Rekonstrukční výzva

 

Prohlédněte si všechny přihlášené projekty včetně letošních vítězů.

Průběh a finální podobu těchto rekonstrukcí je možné sledovat i na facebookové stránce Rigips Česká republika.