Skupina Saint-Gobain vykázala v prvním pololetí 2022 rekordní výsledky

Saint-Gobain logo

 

V první polovině roku 2022 došlo k prudkému nárůstu porovnatelných tržeb, a to o 15% oproti první polovině roku 2021. Tato výkonnost odráží pozici Skupiny jako celosvětového lídra v oblasti moderního a udržitelného stavitelství díky jedinečnému sortimentu inovativních řešení nabízejících udržitelnost a výkonnost zaváděných v rámci plánu "Grow & Impact". Odráží také dobrou dynamiku napříč segmenty, které vykázaly dvouciferný organický růst, zejména pak segmentem renovací v Evropě a výstavbou v Americe a Asii.

Díky přidané hodnotě řešení, která Skupina nabízí, činil nárůst cen v prvním pololetí 15,3 % (14,5 % v prvním čtvrtletí a 16,1 % ve druhém) - v prostředí mnohem vyšších inflačních nákladů na suroviny a energie, což Skupině umožnilo vytvořit v prvním pololetí kladné rozpětí cen a nákladů. Tváří v tvář vysoké srovnávací základně loňského roku se objemy Skupiny v prvním pololetí stabilizovaly (pokles o 0,3 %) a oproti prvnímu pololetí roku 2019 (před covidem) vzrostly o 8,2 %, přičemž dobré trendy z prvního čtvrtletí pokračovaly i ve druhém čtvrtletí (nárůst o 8,2 % oproti roku 2019).

Na vykázaném základě dosáhly tržby nového rekordu ve výši 25 481 milionů EUR, což představuje meziroční nárůst o 15,1 %. Kč, což představuje 3,3% pozitivní měnový efekt, který odráží především posílení amerického dolaru, libry šterlinků, brazilského realu a dalších měn v rozvojových zemí.