Skupina Saint-Gobain dokončila akvizici společnosti Chryso

Chryso - akvizice

 

Chryso, přední světový hráč na trhu stavební chemie, který působí také v České republice, se stává členem Skupiny Saint-Gobain.

Chryso, přední světový hráč na trhu stavební chemie, který působí také v České republice, se stává členem Skupiny Saint-Gobain.

Chryso poskytuje komplexní řešení aditiv pro udržitelné stavebnictví, ta pomáhají výrazně snížit uhlíkovou stopu betonu.

Společnost Chryso zaměstnává celosvětově přibližně 1 300 zaměstnanců a dosahuje ročních tržeb ve výši přibližně 400 milionů eur a zisku EBITDA ve výši přibližně 85 milionů eur.

Hodnota transakce je 1 020 milionů EUR a představuje 12ti násobek hodnoty 85 mil eur EBITDA společnosti Chryso za posledních 12 měsíců.

Společnost Chryso se v rámci organizační struktury Saint-Gobain připojí do organizace s názvem High Performance Solutions, a bude tak patřit do skupiny společností, které působí celosvětově na trzích udržitelného stavebnictví. Benoit Bazin, generální ředitel společnosti Saint-Gobain, k tomu uvedl: "Akvizice společnosti Chryso je plně v souladu s naší strategickou vizí světového lídra v oblasti udržitelného stavebnictví, který se zaměřuje na řešení nabízející zákazníkům udržitelnost a výkonnost. Společnost Chryso významně posiluje naši přítomnost na rostoucím trhu stavební chemie, kde jsme v průběhu posledních tří let dokončili 10 akvizic a otevřeli 16 závodů v 18 zemích. Celkový obrat Skupiny v tomto segmentu v 66 zemích přesahuje 3,0 miliardy eur.",

Thierry Bernard, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Chryso, doplnil: „Jsme rádi, že se připojujeme ke Skupině Saint-Gobain. První interakce mezi našimi týmy v rámci příprav na integraci proběhly s velkým nadšením a potvrzují předpoklad rychlého růstu společnosti Chryso, zejména v regionech, kde zatím nepůsobíme."