Saint-Gobain pořádá 17. ročník mezinárodní studentské soutěže

Saint-Gobain pořádá 17. ročník mezinárodní studentské soutěže

 

Studentská architektonická soutěž, dříve Studentská soutěž Multi Comfort, je dvoufázová mezinárodní soutěž. První ročník uspořádala v roce 2004 společnost Saint-Gobain ISOVER v Srbsku a o rok později se ze soutěže stala mezinárodní událost. Do posledního ročníku soutěže v Paříži se zapojilo více než 2 800 studentů ve 38 zemích.

Soutěž, která je v tomto ročníku pořádána v úzké spolupráci s městem Varšava je učena pro studenty architektury, designu, stavebnictví nebo jiných oborů z vysokých škol.

Soutěžní úkol

Úkolem 17. ročníku mezinárodní studentské soutěže, kterou pořádá Skupina Saint-Gobain v úzké spolupráci s městem Varšava, je vypracovat vizi revitalizace oblasti v sousedství vlakového nádraží Varšava východ (Warszawa Wschodnia).

Podmínkou projektu je inovace a udržitelnost. Dále musí být zachovány technické požadavky, které připravila společnost Saint-Gobain.

 

Účastníci soutěže by měli vytvořit vizi rozvoje této oblasti a vzít přitom v úvahu jak charakteristiku této lokality, tak i plány Varšavy na splnění klimatických cílů roku 2050, a také očekávání mladých lidí, kteří se chtějí v hlavním městě usadit a rozvíjet.

Projekt zahrnuje rekonstrukci staré tovární budovy, která bude sloužit k integraci místní komunity, a také výstavbu nových obytných budov, z nichž některé budou sloužit jako soukromé koleje/byty k pronájmu pro studenty.

Projekt musí být inovativní a udržitelný a v souladu s technickými požadavky, které připravila společnost Saint-Gobain.