Saint-Gobain na 5. místě ve studii TOP zaměstnavatelé 2023!

TOP zaměstnavatelé 2023

 

Skupina Saint-Gobain se opět umístila na 5. místě studie TOP Zaměstnavatelé, kterou pořádá Asociace studentů a absolventů.

Do hlasování se zapojilo 11 712 respondentů – studentů vysokých škol, dvě třetiny z nich studují mimo hlavní město. Z průzkumu je zřejmé, že důležitější než mzda, je pro budoucí zaměstnance pracovní doba či kolektiv.

V současné době čelí všichni zaměstnavatelé na trhu novým výzvám, které přinesla celosvětová pandemie a komplikovaná situace
na Ukrajině. Někteří se však stihli již velmi dobře přizpůsobit, což potvrzují jejich pozice v žebříčku TOP Zaměstnavatelé 2023.
Tím získávají náskok před ostatními zaměstnavateli, a jsou tak o krok blíže k oslovení talentovaných studentů a budoucích absolventů. Tyto zaměstnavatele vyznačuje řada atraktivních atributů pro rok 2023, jako například důraz na work-life balance, příjemné pracovní prostředí a ochota komunikovat a představit se uchazečům o práci blíže a osobněji.

Jakub Hořický
v rozhovoru pro zpravodajský portál České noviny.

Na druhou stranu z průzkumu vyplynulo, že si studenti více než dříve váží jistoty a stability a vyhledávají zavedené společnosti, které tyto hodnoty naplňují.

Zde je žebříček faktorů, které studenti hodnotí jako nejpodstatnější pro to, aby o nějaké společnosti řekli, že je to pro ně „TOP zaměstnavatel“:

 

TOP 10 charakteristiky atraktivních zaměstnavatelů 2023

 1. Firma nabízí přátelské pracovní prostředí
 2. Složení pracovního týmu
 3. Společenská odpovědnost firmy
 4. Rovnováha mezi prací a volným časem
 5. Jistota a stabilita zaměstnání
 6. Placené odborné vzdělávání firmou
 7. Vedení podporující rozvoj a vzdělávání zaměstnanců
 8. Šance na budoucí vysoké příjmy
 9. Výše nástupního platu
 10. Dobrá pověst firmy

 

TOP zaměstnavatelé 2023 tabulka

 

O studii TOP zaměstnavatelé

Studie TOP Zaměstnavatelé poskytuje jedinečné údaje českému vysokoškolskému prostředí, kdo jsou TOP zaměstnavatelé a kde by se budoucí absolventi měli ucházet o práci. Studie zároveň naznačuje firmám, jak se stát preferovaným zaměstnavatelem.

Zdroje: Studie TOP Zaměstnavatelé; Seznam Zprávy; České noviny