Saint-Gobain Glass udává směr s prvním nízkouhlíkovým sklem na světě

Saint-Gobain Glass

 

Společnost Saint-Gobain Glass přišla s přelomovou technickou inovací, díky které uvedla na trh s fasádními řešeními nové sklo s dosud nejnižším obsahem uhlíku. Toto unikátní sklo, vyvinuté díky kombinaci vysokého obsahu recyklovaného skla (kolem 70 % střepů) a obnovitelné energie, je výsledkem značného úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a vysoké odbornosti našich průmyslových týmů.

Vzhledem k tomu, že fasády představují až 20 % uhlíkové stopy budovy, přinese tato inovace výrazné snížení uhlíkové stopy ve stavebnictví a urychlí rozvoj oběhového (cirkulárního) hospodářství. Nízkouhlíkové sklo navazuje na první uhlíkově neutrální výrobu1 Saint-Gobain Glass dokončenou v květnu 2022 v její továrně Aniche ve Francii, která společnosti umožnila výrazně zdokonalit její výrobní procesy a načerpat odborné znalosti.

Saint-Gobain Glass nyní integruje nízkouhlíkové produkty do svého portfolia řešení pro fasády, počínaje řadou protislunečních skel COOL-LITE® XTREME, bez jakýchkoli kompromisů v oblasti technického nebo estetického provedení.

Zhlédněte video