Saint-Gobain Glass hlavním partnerem ČKLOP Konference
Recyklace a cirkulární ekonomika jsou v okenářství stále důležitějšími tématy. Konference Okna a dveře 2024, pořádaná Českou komorou lehkých obvodových plášťů, kde byl Saint-Gobain Glass hlavním partnerem, přivedla dohromady přední odborníky z okenářského průmyslu v ČR.
Konference se tradičně konala 2. října v Litomyšli a otevřela odbornou diskuzi o recyklaci starých plastových oken. Panelu se zúčastnil Michal Široký, manažer pro udržitelnost Saint-Gobain spolu s odborníky z výzkumu, státní správy a výrobců. Diskuze shrnula aktuální situaci v ČR a naznačila další kroky, jak řešit výměnu starých plastových oken, která už nevyhovují dnešním energetickým standardům.
ČKLOP aktivně podporuje zavedení povinnosti používat recyklované materiály ve veřejných zakázkách a projektech dotovaných státem, jako je Nová zelená úsporám. Tento krok by významně přispěl k rozvoji recyklace a cirkulární ekonomiky. Na konferenci také vystoupil Ing. Pavel Nečas, technický manažer, který představil řešení, jak technicky upravit zasklení oken, aby se zabránilo nárazům ptáků do prosklených ploch. Ty jsou v ČR ročně příčinou úhynu více než milionu ptáků.
Podívejte se na další články, které by vás mohly zajímat
Novinka v sortimentu Rigips
Rigips představuje novou konstrukční desku RigiStabil sd s integrovanou parotěsnou fólií, která zajišťuje spolehlivou ochranu proti vzdušné vlhkosti do konstrukce a zjednodušuje skladbu konstrukce.
Známe vítěze 13. ročníku ADFORS GRANT
Do 13. ročníku ADFORS GRANTu se zapojilo 37 projektů z Litomyšle a Hodonic u Znojma. Do hlasování se zapojilo 636 kolegů, kteří pomohli vybrat ty nejlepší iniciativy napříč oblastmi sociálních služeb, ekologie, kultury, sportu i komunitního života.
Saint-Gobain opět partnerem soutěže Hala roku
Na Fakultě stavební ČVUT se i letos potkaly desítky týmů studentů z Česka i zahraničí, aby navrhly a postavily konstrukční modely a otestovaly jejich únosnost až do samotného maxima.
Isover podpořil letošní čištění Přírodního parku Orlice
Isover dlouhodobě podporuje dobrovolnickou akci Čištění Orlice, která se zaměřuje na úklid odpadu v Přírodním parku Orlice v okolí častolovického závodu.
Trendy ve stavebnictví a v architektuře | Škoda Auto – kanceláře budoucnosti
Národní kolo 21. ročníku Mezinárodní studentské soutěže Saint-Gobain 2026
Letošní národní kolo se zaměřilo na revitalizaci významné nábřežní lokality v srbském Bělehradě.
Častolovice jsou opět čistší: Isover a místní škola se zapojili do akce „Ukliďme Česko“
Zaměstnanci závodu Isover v Častolovicích se letos v březnu společně s žáky místní základní školy znovu zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko a pomohli vyčistit okolí městyse.
Saint-Gobain Glass se zúčastnil národní konference České komory lehkých obvodových plášťů FASÁDY 2026
Již 19. ročník národní konference České komory lehkých obvodových plášťů FASÁDY 2026 proběhl ve čtvrtek 26.3. v Praze.
Skupina Saint Gobain zveřejnila svůj Universal Registration Document za rok 2025
Dokument přináší kompletní přehled o našich finančních výsledcích, strategie řízení, udržitelnosti i společenském dopadu.
Saint-Gobain Abrasives navazuje strategickou spolupráci s Neumann János University v Kecskemétu
Dne 17. března 2026 byla na půdě Neumann János University v maďarském Kecskemétu podepsána dohoda o spolupráci mezi společností Saint-Gobain Hungary Kft. a univerzitou.