Sádrokarton opět překvapuje – Glasroc X

Sádrokarton opět překvapuje – Glasroc X

 

Skupina Saint-Gobain patří již mnoho let mezi nejvíce inovativní společnosti na světě. Potvrzuje to i aktuální řešení provětrávané fasády s použitím opláštění z moderních desek Glasroc X, které se vyrábějí v českém závodě Rigips nedaleko Mělníka.

Deska Glasroc X má zvýšenou vodoodpudivost a odolnost proti plísním, jelikož neobsahuje žádné organické součásti. Je proto ideálním materiálem pro montáž konstrukcí v exteriéru zejména provětrávaných fasád, ale i dalších konstrukcí jako je například podbití přesahů střech. Povrch desky je vhodný pro přímou aplikaci omítky.

Jak již bylo řečeno, tak tato deska je ideálním řešením pro opláštění provětrávané fasády, která navíc kombinuje nejmodernější materiály společností Saint-Gobain: Rigips, Isover a Weber.

Přináší vysoce výkonné, zdravé a udržitelné řešení pro zateplení objektu s dlouhou životností. Je vhodná jak pro novostavby, tak i rekonstrukce. Jde o moderní systém, který se významně podílí na zlepšení vlhkostní bilanci konstrukce a zajišťuje podmínky pro dokonalou funkci minerální izolace. Zároveň nabízí možnost zabudování provětrávané mezery s opláštěním bez viditelných spár. Díky tomuto řešení je podstatně vylepšen komfort i z hlediska vzduchové neprůzvučnosti. Tímto způsobem je možné uspokojit nejnáročnější kritéria energetické účinnosti budovy se zachováním estetiky objektu.