Rekordní výsledky skupiny Saint-Gobain za rok 2022

Logo Skupina Saint-Gobain

 

V neklidném geopolitickém, energetickém a makroekonomickém prostředí v roce 2022 dosáhla Skupina opět rekordních výsledků.
Za poslední čtyři roky své transformace dosáhla Skupina Saint-Gobain lepších výsledků, dvojnásobného nárůstu zisku na akcii, strukturálního zlepšení provozní marže o 240 bazických bodů a trojnásobného zvýšení cash flow. Profil Skupiny byl zásadně optimalizován: za poslední čtyři roky se změnila třetina aktivit Skupiny a více než 60 % našich příjmů nyní pochází ze Severní Ameriky a rozvojových zemí. Jako celosvětový lídr
v oblasti moderního a udržitelného stavebnictví využívá Skupina své inovační schopnosti a odborné znalosti k tomu, aby poskytla řešení klíčových výzev, které přináší klimatická a energetická krize, jež jsou strukturálními hnacími silami růstu Saint-Gobain pro nadcházející desetiletí. 

Jsem přesvědčen, že rok 2023 bude pro společnost Saint-Gobain dobrým rokem. Náš plán je jasný: disciplinované plnění strategických priorit "Grow & Impact", využití síly našeho provozního modelu
v prostředí zpomalující se nové výstavby, ale stále velmi dobré kondici
v oblasti renovací. Vím, že se mohu spolehnout na odhodlání a talent našich týmů, které dělají vše pro to, aby co nejlépe obsluhovaly své zákazníky a sledují jejich výkonnost v jednotlivých zemích. V této souvislosti plánujeme v roce 2023 dosáhnout provozní marže mezi 9 a 11 %, což je v souladu s cíli stanovenými v našem plánu "Grow & Impact" na období 2021-2025.

Benoit Bazin - generální ředitel Skupiny Saint-Goain

Benoit Bazin, generální ředitel Skupiny Saint-Gobain