Poslední naftová ještěrka v Sekuritu

Poslední naftová ještěrka v Sekuritu

 

S láskou byla vyrobena v závodě Jungheinrich – v té době v maximální výbavě. Její dráha v Sekuritu započala léta páně 2011 ve skladu Cintlovka. Pamětníci dobře znají. Pro ty méně pracovně zkušené – jednalo se o první externí sklad pro Sekurit.

První zkušenosti nabírala s manipulací expedic pro tehdejší zákazníky. Na chvíli se podívala do externího skladu v Žebráku, kde jí zanedlouho vystřídali její elektrický sourozenci. Po řádné porci zkušeností se přesunula do skladu Červenka, kde se jí s velkou radostí ujali naši opraváři skel. U Červenky ráda manipulovala jak skla na opravy, tak prázdné zákaznické rámy. Poslední stanoviště ještěrky byl externí sklad Vildman. U Vildmana s chutí vozila skelety a náhradní díly pro naše výrobní linky.

Na ještěrku byl spoleh, skladníky vždy ráda zahřála teplem svého dvoulitrového čtyřválcového naftového motoru. Její apetit byl 50 litrů naftičky jednou za 14 dní. Bohužel nás musí opustit právě kvůli jejímu naftovému srdci. Snižujeme množství přímých emisí oxidů uhličitého. Díky tomuto budeme opět o krůček blíže k bezemisnímu provozu!

Nyní využíváme její mladší sourozence jak z rodiny Jungheinrich, tak Toyota – vše již plně v elektrice.