Největší zaměstnavatel v Litomyšli rozšířil výrobu a nabídl práci desítkám lidí z regionu

Adfors - výroba

 

Nová výrobní hala přibyla díky skoro miliardové investici do litomyšlského areálu společnosti Saint-Gobain Adfors CZ.

Téměř plně automatizovaná linka Sázava v ní posílí výrobu netkaných textilií ze skleněného vlákna, a to na dvojnásobek dosavadních kapacit. Projekt se připravoval tři roky a nyní je výroba již v provozu, plné kapacity však dosáhne až během roku. Jejím rozšířením závod posílil své řady o 28 pracovníků především dělnických profesí.

Nová budova vyrostla na ploše 4700 m2 v areálu litomyšlského závodu hned vedle stávající linky na skleněné textilie. Linka „Sázava“, která měří zhruba 100 metrů, navýší dosavadní výrobu o 100 %.

 

„V loni jsme do výroby investovali miliardu korun, z níž byla značná část využita právě k navýšení výrobních kapacit. Část financí pak byla použita i na letošní plánovanou rekonstrukci vany, v níž se sklo pro výrobu taví,“ uvádí výkonný ředitel Adfors CZ Pavel Semirád.

K obsluze Sázavy je potřeba 28 pracovníků. Ti už jsou nabraní, nicméně nábor do společnosti je stále otevřený, a to díky neustálým investicím a dalšímu rozšiřování výroby. V současnosti litomyšlský závod zaměstnává přes 1 500 pracovníků – jen za poslední tři roky jich nabral stovku. Coby největší zaměstnavatel v Litomyšli tak dává svým kvalifikovaným dělníkům vedle finančního ohodnocení převyšující krajský průměr a dalších benefitů možnost pracovat s těmi nejmodernějšími technologiemi.

Adfors - linka Sázava
Adfors - linka Sázava