Jsme partnerem mezinárodního C4E Fóra

C4E Fórum

 

Jsme partnerem mezinárodního C4E Fóra, které se bude konat 23. až 25. května v Šamoríně. Záštitu nad konferencí o energetické bezpečnosti a efektivnosti v kontextu současné geopolitické situace a cíli dosáhnout uhlíkové neutrality, převzala paní prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová.

Proč nám na tom záleží? Víme, že bez udržitelného stavebnictví nelze dosáhnout uhlíkové neutrality. Tento segment si v Evropě připisuje polovinu spotřebovaných materiálů a energií, třetinu spotřebované vody, třetinu vytvořeného odpadu a 40 % globálních emisí skleníkových plynů. Proto je důležité, aby naše stavební materiály a řešení byly stále udržitelnější a snižovaly energetickou náročnost budov.

A právě o tom budeme na fóru mluvit. Za Skupinu Saint-Gobain se na konferenci můžete setkat s Tomášem Rosákem, CEO Saint-Gobain východní Evropa a také s kolegy z našeho slovenského týmu. 

Tomáš Rosák, CEO Saint-Gobain Východní Evropa

 

Pro Skupinu Saint-Gobain je téma udržitelnosti naprosto zásadní. Naše závazky, které jsme si v této oblasti stanovili, jsou velké, ale splnitelné. Tím hlavním cílem je být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Tohoto cíle dosáhne postupnými kroky, již do roku 2025 chce snížit emise CO2 o 20 %, nerecyklovaný odpad o 50 % a množství odpadní vody o 80 %. ​O pět let později, v roce 2030 chce dosáhnout ještě ambicióznějších cílů, a to na základě dlouhodobých plánů udržitelnosti, které zahrnují změnu energetického mixu, inovace výroby, důslednou recyklaci, náhradu primárních zdrojů a další konkrétní opatření. 

Proto se těším na své vystoupení hned na úvod konference v úterý 23. května, kde budu chtít ukázat, že udržitelné stavebnictví je realitou. Stejně tak se těším na setkání s účastníky konference. Pevně věřím, že budu mít příležitost se s mnohými z nich potkat osobně a probrat s nimi nejen témata týkající se udržitelnosti, ale stavebnictví obecně.

Tomáš Rosák, CEO Saint-Gobain Východní Evropa