Inovativní výztužná páska pro suchou výstavbu

Inovativní výztužná páska pro suchou výstavbu

 

Suchá výstavba, tedy moderní stavební technologie bez nutnosti použití mokrých materiálů jako je beton nebo maltové směsi, se stává stále populárnější volbou profesionálů, ale i domácích kutilů. Základem jsou sádrokartonové nebo sádrovláknité desky, které umožňují rychlou a snadnou výstavbu interiéru staveb. Pro zpevnění spojů mezi sádrokartonovými deskami se zde využívají speciální papírové nebo sklovláknité pásky, jejichž hlavním úkolem je minimalizovat vznik trhlin a prasklin. 

Novinkou na trhu je páska FibaFuse® Double Strong od SAINT-GOBAIN ADFORS CZ. Standardní netkaná sklovláknitá textilie je zde zesílena přídavnou mřížkovou vrstvou. Tato kombinace zajišťuje neobyčejnou odolnost proti vzniku prasklin. Díky své pevné konstrukci ji lze aplikovat tradiční metodou ručního nanášení pomocí špachtle nebo pomocí automatických tmelících zařízení, což zjednodušuje a zrychluje proces instalace. Navíc hmotnost jedné roličky je poloviční ve srovnání s papírovou páskou, což také svým způsobem ulehčuje práci sádrokartonáře. 

Po letech věnovaných vývoji a výrobě zejména samolepicích pásek jsme se zaměřili na segment nelepivých výztuží, kde je hlavním konkurentem tradiční a mnohde stále velmi oblíbená papírová páska. Prvotní ohlasy trhu jsou velmi pozitivní, tak doufejme, že si Double Strong získá minimálně stejnou oblibu, jakou mají ostatní pásky v našem portfoliu.

Jana Kršková, produktová manažerka SAINT-GOBAIN ADFORS CZ

Dvouvrstvá páska Double Strong je výsledkem spolupráce s kolegy ze Saint-Gobain Rigips, kteří hledali výztuhu vhodnou pro spojování vysokopevnostních sádrokartonových desek, tedy požadavkem byla výjimečná odolnost proti prasklinám.

Napadlo nás vyzkoušet TwinFab, který vyrábí divize GlasMat pro střešní a podlahové aplikace, a ono to fungovalo na výbornou. S nadsázkou se tak dá říct, že jsme měli perfektní pásku několik let přímo před nosem.

dodává Jana Kršková 

Páska FibaFuse® Double Strong

 

Stejně jako ostatní ADFORS výztužné pásky je i FibaFuse® Double Strong kompatibilní s různými typy tmelů, včetně práškových i pastových variant. Díky poréznímu povrchu tmel prostupuje páskou, která dokonale přilne k sádrokartonu a předchází tak vzniku bublin nebo puchýřků, což výrazně usnadňuje finální úpravy povrchu a zlepšuje výsledný vzhled konstrukce.

Páska je určena pro všechny typy sádrokartonových desek, díky výjimečným mechanickým vlastnostem se hodí zejména k vysokopevnostním deskám, např. typ Rigips Habito® H