Ecophon Clipso™ otevírá architektům a designérům nové možnosti!

Ecophon Clipso™ otevírá architektům a designérům nové možnosti!

 

Hledáte inovativní způsob, jak pokrýt stropy a zdi? Už nehledejte! 
Ecophon Clipso™ je kombinace látky a akustiky a nabízí tak jedinečnost a funkčnost vašeho prostoru. 

Jedná se o akustickou napínanou tkaninu, která umožňuje celoplošně pokrývat stropy a zdi. Pro vytvoření bezesparého řešení je tkanina napínána do profilů, které jsou připevněny po obvodu místnosti. Dostupných je 15 barev, přizpůsobitelné potisky a různé šířky.

Zkombinujte technologii a design s lehkými, robustními a odolnými hliníkovými tvary a konstrukcemi.

 

Zkombinujte technologii a design s lehkými, robustními a odolnými hliníkovými tvary a konstrukcemi. Můžete vytvořit krásná vzdušná řešení, jako jsou volně zavěšené horizontální či vertikální prvky, nástěnné rámy, obrazy a další. Výrobce vytiskne i design podle vašeho výběru.

Ecophon Clipso™ v restauraci Cosmo

 

Ecophon Clipso™ v restauraci Cosmo

Kompletně zrekonstruovaný hotel Cosmo nabízí svým hostům zážitek z vesmíru.

 

Bývalý noční klub BBox, mýtické místo eskapád pro obyvatele Clermont-Ferrand, byl zrekonstruován na multiambientní prostor, který zahrnuje elegantní restauraci vhodnou pro oslavy a taneční parket, kde se pořádají diskotéky a koncerty. Tato velkolepá a nebeská proměna je zásluhou architekta Hervého Porteho, který věnoval zvláštní pozornost stropu, monumentálnímu a ústřednímu prvku restaurace. 
Ecophon Clipso™ byl schopen splnit jeho očekávání, pokud jde o zlepšení akustiky a estetiky prostoru instalací rámů velikosti XXL s potiskem a podsvícením. Výsledkem je 500 m2 zvukové pohltivosti v kompletně zrekonstruovaných prostorách. Strop hraje v této transformaci hlavní roli, jak z akustických důvodů, tak pro svou schopnost vytvořit intimní a optimální prostředí pro poslech hudby. 
V rámci tohoto projektu bylo instalováno 20 rámů bez spojů, švů a svařování ve 4 různých konfiguracích od 1,5 × 2,4 metru do 2 × 5 metrů, což je výhodou výrobků Clipso, protože se specializuje na výrobu velkoplošných rámů (5,10 m v jednom kuse). 

 

Ecophon Clipso™ v restauraci Cosmo

 

V kombinaci s průsvitnou ochrannou tkaninou So Acoustic & Light od Clipso bylo možné dosáhnout vysoké úrovně akustických parametrů. Obrovské rámy pokryté tkaninou, z nichž největší měří 50 m2 v jednom kuse, zdobí strop prostorem, kosmickým vzorem a připomínají kruhovou oběžnou dráhu. Obloha je realizována digitálním tiskem a podsvícena RGB LED pásky umístěnými za ochrannou tkaninou. Látka ožívá, mění barvu a jas podle denní doby, ale také podle playlistu vytvořeného Hervé Portem, přičemž každá skladba je spojena s barvou, která trvale moduluje atmosféru.