Další ocenění naší práce! Saint-Gobain mezi TOP 100 nejinovativnějšími společnostmi světa

Další ocenění naší práce! Saint-Gobain mezi TOP 100 nejinovativnějšími společnostmi světa

 

Již devátý rok po sobě jsme hrdí na to, že nás společnost Clarivate zařadila mezi 100 nejinovativnějších společností v žebříčku Derwent Top 100 Global Innovator 2020. Toto opětovné ocenění je poctou mnohaletému zaměření Skupiny na inovace, výzkum a vývoj.

Toto opětovné ocenění je poctou mnohaletému zaměření Skupiny Saint-Gobain na inovace, výzkum a vývoj. Oceňuje odbornost a odhodlání všech týmů poskytovat zákazníkům nová a výjimečná řešení důležitých společenských otázek spojených s komfortním bydlením, užíváním staveb, a odpovědným přístupem k udržitelnosti.

Při vývoji těchto řešení se Saint-Gobain spoléhá na silný vlastní výzkum a vývoj, který je řízen globálně.

Organizace zahrnuje osm samostatných výzkumných center napříč všemi odvětvími, ve kterých Skupina podniká. Ta doplňují výzkumná a vývojová oddělení, která se zaměřují na specifické produktové řady nebo regionální potřeby.

V České republice jich Saint-Gobain provozuje hned několik, například pro vývoj minerální vaty, skelného vlákna, sádrokartonových desek nebo fasádních a podlahových systémů.

Vedoucí postavení Skupiny v inovacích potvrzuje skutečnost, že ročně obdrží více než 400 patentů.

Tato organizace nám umožňuje otevřeně inovovat s různými partnery, s našimi zákazníky, ať už se jedná o malé startupy či zavedené společnosti, nebo univerzitami. Výsledkem je to, že jeden ze čtyř produktů, které dnes Saint-Gobain vyrábí, před pěti lety ještě neexistoval. To zvyšuje naši konkurenceschopnost a růst, a je zdrojem hrdosti našich zaměstnanců, říká Pierre-André de Chalendar, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Saint-Gobain.