Přidáno 6. Prosinec, 2019
Na vnější dodatečné zaizolování cihelných komínových těles doporučujeme použít fasádní desky z minerální kamenné vlny určené pro kontaktní zateplení fasád.

Jedná se o minerální vlnu s podélným vláknem Isover TF Profi nebo Isover NF 333 s kolmým vláknem. Tyto izolační desky je možné použít pouze tehdy, pokud teplota na rozhraní komínového tělesa a izolace je max. 200 °C. Pro vyšší teploty se používají technické desky s objemovou hmotností min. 90 kg/m3, které mají nižší obsah pojiva než fasádní desky, např. technické izolace Orstech 100.

Na desky je možné nanést klasické vrstvy kontaktních zateplovacích systémů, např. od divize Weber tmel webertherm elastik, výztužnou mřížku webertherm 131, penetraci weberpas podklad uni, omítkovinu weberpas aquabalance, či nátěr weberton aquabalance.

 

Článek o izolování komínových těles naleznete na webových stránkách Isover, nebo v článku Zaměřeno na technické izolace - Jak správně izolovat komín, jehož autorem je specialista na technické izolace Ing. Vít Koverdynský, Ph.D.

Uvedené materiály lze zakoupit u našich smluvních distributorů. A pokud byste se nechystali realizovat úpravy svépomocí, můžete využít portálu NejŘemeslníci.cz a poptat zkušeného řemeslníka. V případně dotazů kontaktujte naše Centrum technické a obchodní podpory