Azylový dům BabyBox

Lochovice - azylový dům - babybox

 

Nadace Saint-Gobain odsouhlasila 29. října 2014 podporu ve výši 2,2 milionů korun pro výstavbu azylového domu BabyBox.

Symbolicky na Mezinárodní den dětí se 1. června 2005 otvíral v pražském Hloubětíně na soukromé klinice GynCentrum první český babybox. V tu dobu by nikoho snad ani nenapadlo, že v roce 2018 jich bude 74 a odložených děťátek 171. V září roku 2015 byl za podpory Saint-Gobain dokončen a slavnostně otevřen azylový dům Babyboxu.

Jeho realizace byla dalším logickým krokem po otevření Babyboxů. Jeho hlavním účelem je nabídnout matkám v tíživé situaci prostor, kde mohou se svým děťátkem krátkodobě zůstat, a tak najít čas řešit své problémy. Snahou je nabídnout matkám v nouzi i jinou možnost pomoci, než tu, že svá miminka odloží do Babyboxů.

 

 

 

 

hess-azylovy-dum-babybox

Na každé bedýnce na nechtěná lidská mláďata je informace a šuplík s lístky: Odkládáš-li děťátko, protože s ním nemáš kde přespat, zavolej 602 305 139 – moje telefonní číslo. Nešťastnou maminku s děťátkem ihned dovezu sám, nebo s pomocí přátel a spolupracovníků po České republice, do Hájku v Praze 10, poskytneme jim v azylovém domě ubytování, jídlo a pomoc. Děkuju společnosti Saint-Gobain a její Martině Vlčkové Říhové. Nestává se, aby sponzor svého obdarovaného oslovil sám.

Ludvík Hess, předseda Babyboxu

azylovy-dum-babybox

 

 

babybox-azylovy-dum