Akustické prostředí podporující rozvoj dětí

Akustické prostředí podporující rozvoj dětí

 

Třídy škol a školek po celé republice se 1. září opět zaplnily žáky. To je samozřejmě ideální stav z pohledu vzdělávání, ale plné třídy mají i své stinné stránky. Výuku v nich totiž velmi často komplikuje hluk. Ten má negativní vliv nejen na zdraví učitelů, ale i na studijní výsledky žáků. Především těch mladších, kterým hluk komplikuje učení zejména matematiky a jazyků. Řešení špatné prostorové akustiky při výuce nabízí instalace závěsných panelů ze skelné vaty Ecophon. Právě na ně vsadil architekt při návrhu soukromé MŠ NEMO v Berouně.

Mateřská škola NEMO funguje jako zařízení pro děti zaměstnanců rehabilitačního oddělení Nemocnice Beroun a nachází se přímo v areálu nemocnice. Zadavatelem její výstavby je AKESO holding, který provozuje desítky zdravotnických zařízení včetně nemocnic, ambulancí nebo lékáren po celé ČR. Kapacita školky je 48 dětí a její provoz je přizpůsoben pracovní době zaměstnanců nemocnice i jejímu směnnému provozu.

„Ve školkách obecně panují velmi hlučné podmínky. Často v nich učitelé musí mluvit hlasitěji a někdy jsou i nuceni jít přímo za dětmi ve snaze jim něco sdělit nebo se dočkat jejich reakce. Potřeba hovořit na děti hlasitěji samozřejmě namáhá hlasivky a většina učitelů s nimi má během kariéry problémy. Jsem proto velmi ráda, že akustika v naší školce splňuje ty nejpřísnější standardy,“ říká Blanka Nedorostová, ředitelka MŠ NEMO v Berouně.

Akustické prostředí podporující rozvoj dětí
Akustické prostředí podporující rozvoj dětí