ADFORS představuje novou generaci výztuží asfaltových vozovek! GlasGrid® RAPID

GlasGrid® RAPID

 

Představte si svět, kde jsou silnice bez výtluků a prasklin. Díky inovativnímu přístupu GlasGrid týmu v Litomyšlském ADFORS se tento sen stává skutečností.

Po roce intenzivního vývoje nabízí kolegové z ADFORS produkt s názvem GlasGrid Rapid, jenž kombinuje sílu polymerem potažené skleněné mříže se zabudovanou asfaltovou samolepicí vrstvou. Tato kombinace nejenže zvyšuje pevnost asfaltových vrstev, ale především umožňuje rychlou a snadnou instalaci geomříže. GlasGrid Rapid se aplikuje jako samolepicí koberec, bez potřeby speciálních technik. Stačí odstranit ochrannou folii, přitisknout a výztuž se přilepí na povrch vozovky.

GlasGrid® RAPID

Vysoká přilnavost k povrchu a písek na povrchu Rapidu zajišťují bezpečnou aplikaci bez rizika, že by se výztuž navinula na pneumatiky stavebních vozidel. Navíc vrstva písku na vrchní straně chrání před přilnutím k pneumatikám během asfaltování.

Úspěch Rapidu je vidět v prodejích, které vypadají velice slibně a již nyní má výrobek za sebou mnoho úspěšných instalací a spokojených zákazníků po celé Evropě, a dokonce i v Austrálii. Tento úspěch inspiroval i závod ADFORS v Bangalore (Indie), kde zahájili výrobu Rapidu v druhé polovině roku 2023.

S Rapidem se otevírá nová éra v údržbě vozovek, kde jsou kvalita, efektivita a inovace klíčem k lepší a bezpečnější budoucnosti našich silnic.