Absorpce zvuku zahrnuje více, než jen akustiku

Absorpce zvuku zahrnuje více, než jen akustiku

 

Rozhodování o tom, jaký výrobek pohlcující zvuk zvolit pro budovu, bývalo poměrně jednoduchou záležitostí. Primárními úvahami bylo posouzení kompromisů mezi akustickým výkonem, designem a rozpočtem. Nyní však víme, že každý výrobek v budově má dodatečné náklady na vnitřní i venkovní prostředí. Stalo se nezbytností, abychom se dívali za hranice akustiky a brali v úvahu také dopady na životní prostředí.

První na seznamu způsobů, jak posoudit dopady produktu, by mělo být prohlášení o environmentálním produktu (EPD). Každá společnost, které záleží na emisích vytvářených jejich produkty, bude mít snadno přístupné a snadno čitelné EPD – alespoň pro ty produkty, které tvoří většinu jejich prodejů.

Primárním faktorem ovlivňujícím udržitelnost produktu jsou materiály, protože většina emisí skleníkových plynů vzniká během fází životního cyklu A1-3 (suroviny a výroba). Zajištění toho, že materiály mají vysoký stupeň recyklovaného obsahu, je primárním způsobem, jak v těchto fázích udržet emise na minimu, a je třeba si na to dávat pozor u produktu z minerální vlny. 

Přečtěte si více o EPD, jaký produkt tvoří ze 70% recyklovatelné skleněné láhve a jaké jsou další kroky ke snížení emisí.