Na 11. ročníku Dne s ADFORS zaskočila hvězdná Zaz

ZAZ

 

Na letošní den s ADFORS, tedy poslední den festivalu Smetanova Litomyšl, bude mnoho z nás dlouho vzpomínat. Ale popořadě.

Celý den ubíhal v obvyklém rytmu. Pro děti jsme zajistili oblíbené dílničky nebo hod do krabice. Pro všechny ostatní byl k dispozici třeba fotokoutek nebo prodej hand-made výrobků od našich zaměstnanců i místních charit. Návštěvníků postupně přibývalo a když v 5 hodin odpoledne začalo vystoupení artistů z Cirk La Putyka, nebylo už v zahradách téměř k hnutí.

O půl sedmé vystoupila zpěvačka Bára Poláková se svou skvělou kapelou. Koncert to byl znamenitý a nechyběly hity jako Kráva nebo Nafrněná. Závěrem celého dne a tedy i 64. ročníku Smetanovy Litomyšle bylo vystoupení mladého symfonického orchestru Police Symphony Orchestra. Koncert byl dokonalou audiovizuální show. Zatímco hrál na zámeckém nádvoří orchestr, v zahradách se nad hlavami diváků vznášela a zpívala Barbora Poláková.

Obě scény totiž byly audiovizuálně propojeny, což ještě umocnilo celkový dojem. A tak zatímco se na hlavní scéně střídali zpěváci, na pódiu v přilehlých zahradách jste mohli vidět krasobruslařky a na nedalekém náměstí ohňostroj. Ovšem to, co přišlo nakonec, netušil nikdo z nás. Na scéně se totiž objevila Zaz, francouzská zpěvačka a šansoniérka, často označována jako novodobá Édith Piaf. Její vystoupení, které se za výrazné pomoci ze strany Saint-Gobain ADFORS domlouvalo téměř rok, se podařilo dokonale utajit a tak o něm vědělo jen několik málo zasvěcených.

Zaz společně s Police Symphony Orchestra zazpívala několik písní včetně svého velkého hitu Je veux. A výsledek? Standing ovation z vyprodaného hlediště nádvoří litomyšlského zámku a přilehlých Klášterních zahrad.

Letošní ročník Dne s ADFORS byl tedy opravdu vydařený a ten kdo se ho zúčastnil, ať už jako návštěvník nebo jako dobrovolník, toho určitě nelituje!