Radomír Sedlář ml

Radomír Sedlář - Isover

 

Pracovní pozice: Vedoucí výroby

Společnost: Isover

Pro Isover pracuji od roku 2010 a předtím jsem už ve skupině Saint-Gobain pracoval 2 roky, a to pod značkou Rigips.

A ještě předtím jsem chodil na brigády do skladu v Uničově v Brníčku, tam měl sklad také Isover, takže moje profesní dráha je spojená se Skupinou Saint-Gobain už celkem neodmyslitelně.

Tady v Lipníku nad Bečvou vyrábíme expandovaný polystyren. Kromě řezaného a tvarového EPS máme i speciální rozměry a tvary na 3 D řezačce. Výroba tady v Lipníku je menší než v našich dalších závodech v Českém Brodě a Častalovicích. Je nás tu celkem 35 včetně administrativy, atmosféra je, jak se říká, rodinná. Mně tady dokonce pracuje tatínek, takže já to mám úplně jako doma. ☺

 

Radomír Sedlář ml
 
"Jako vedoucí výroby pracuji asi 10 let a zatím zde vše funguje, tak to snad dělám dobře."

Mám střední školu průmyslovou stavební, to mi samozřejmě dalo dobrý základ pro práci zde, ale zkušenosti jsou nenahraditelné. Obstarávám výrobu – plánuji výrobní zakázky a dělám technickou podporu výroby, také řeším personální obsazení. Tady v okolí skončily dvě továrny, tak máme hodně zaměstnanců odtamtud. Řekl bych, že většina zaměstnanců je tu spokojená.

Já mám práci tady také rád a neměnil bych, ačkoliv jsem tady dlouho, není to stereotyp. Nyní máme v plánu investice do haly i linky, tak bude o zábavu postaráno a získáme tím všichni i další zkušenosti.

Na Saint-Gobain si cením zázemí, které máme, je to velká mezinárodní společnost a vnímám, že máme jistoty a nadstandardní podmínky v tomto regionu. A přesto, že jsme součástí většího celku, držíme si velmi přátelskou atmosféru, jak jsem již zmínil.