Petr Antl

Petr Antl - Saint-Gobain

 

Pracovní pozice: Projektový specialista

Společnost: Saint-Gobain

Dnes už se dá říci, že jsem většinu času svého profesního života strávil ve společnostech patřících do skupiny Saint-Gobain.

Můj pracovní poměr začal v roce 1993 ve společnosti Terranova – dnes Weber. Motivací mi byla představa práce v mezinárodní společnosti, kde budu moci uplatnit své jazykové dovednosti a stavební vzdělání.

„Objevil“ jsem v sobě obchodní vlohy, které však byly spíše postaveny na mých pocitech než na skutečné dovednosti. Obchodní praktiky jsem pak v rámci společnosti piloval na školeních. Nejlepší praxí byl ale denní styk se zákazníky.

 

Petr Antl
 
"S rozvojem firmy se rozšiřovaly mé znalosti a měnila i má pracovní zařazení. 9 let v obchodě, 6 let v marketingu."

Moje touha vyzkoušet si manažerskou práci i v cizí zemi se mi naplnila nabídnutou pozicí specialisty na zateplovací systémy. Tu jsem pak 5 let zastával v centrále společnosti Weber ve Francii. Setkal jsem se tak pracovně s mnoha kolegy po světě a navázal s nimi nejen pracovní, ale mnohdy i přátelské vazby.

Po návratu z ciziny v roce 2011 jsem do roku 2015 prošel divizí Rigips v pozici marketingového ředitele. To mě pracovně obohatilo o znalosti suché výstavby.

Dnes zastávám pozici projektového specialisty a mám tak možnost uplatnit své nabyté zkušenosti při vývoji projektů, které sdružují materiálová řešení všech divizí Saint-Gobain.

Aby vás práce bavila, musíte mít kolem sebe dobré lidi. To štěstí jsem měl a ještě mě zdá se neopustilo. S dobrým týmem zapálených lidí se mi vždy dobře pracovalo. Mladší kolegové mi dodávají svými nápady a entuziasmem novou energii do práce.

Saint-Gobain je velká společnost, ve které najdete spoustu odborníků. Pokud se na ně člověk obrátí, může si tak najít nebo ověřit řadu jak technických, tak i manažerských řešení. Využívám často této možnosti u svých projektů a zkracuji si tak cestu k hledanému výsledku.

Za dobu těch uplynulých 30 let, co jsem zaměstnán u firmy, se věci velice zprofesionalizovaly. Je to viditelné zvláště na objemu materiálů, které se dnes musí umět prodat, včas vyrobit a dovézt k zákazníkům. Objemy se zmnohonásobily. Bez stálého zavádění nových technologií a inovací by to nebylo myslitelné.

Petr Antl

Přišel jsem na to, že je dobré během volného času myslet i na jinou než jen pracovní činnost. Tou mi je pohyb v přírodě a sportování. Rád chodím po horách, jezdím na kole a v zimě lyžuji. Daří se mi tak jít znova do práce rád.