Kamil Polman

Kamil Polman - Rigips

 

Pracovní pozice: Projektový inženýr

Společnost: Rigips

Pracuji tady rád, protože pracuji v prostředí, kde mám kolem sebe opravdu schopné, vstřícné a bezproblémové kolegy.

Ve společnosti Saint-Gobain pracuji od dubna 2021. Čili v současné době začínám svůj druhý rok ve skupině. Nastoupil jsem na pozici projektový inženýr a jako projektový inženýr pracuji stále. Jak už samotný název mé pozice napovídá, mám za úkol řídit projekty týkající se výrobního závodu a zejména výrobní linky v Horních Počaplech. Zjednodušeně řečeno, se jedná hlavně o projekty, které jsou zaměřeny na zlepšování funkce výrobní linky, popřípadě upgrade jejich částí, tak aby odpovídaly nejnovějším standardům a současným trendů v průmyslu.

Měl jsme na začátku velké štěstí, že se mého zaškolení ujal pan vedoucí údržby, který k tomu přistoupil takovým způsobem, že mu za to budu vždycky vděčný. A to nejen z technického hlediska, ale pro mě možná i z důležitějšího, a to hlediska lidského. Ještě bych z této otázky vyjmul minulý čas, protože mé zaškolování stále probíhá a upřímně řečeno ještě dlouho bude.

 

Kamil Polman
 
"Na práci projektového inženýra mám rád určitě její rozmanitost."

A je to právě ta rozmanitost, která přede mne, téměř každodenně, klade nejrůznější výzvy. Výzvy ve smyslu nutnosti se vypořádat s nejrůznějšími problémy technického směru. Což je dáno hlavně tím, že se zde prolíná několik oborů techniky, ve kterých se člověk musí co možná nejrychleji zorientovat. Pracuji tady rád, protože pracuji v prostředí, kde mám kolem sebe opravdu schopné, vstřícné a bezproblémové kolegy. To je asi jeden z hlavních důvodu proč jsem zde tak spokojen.

Je tady neuvěřitelná skupina schopných lidí.

Na mé pozici pracuji sám, ale jak jsem již zmínil, prolíná se zde tolik oborů, ze kterých při řešení jednotlivých projektů musím čerpat, že bez práce v týmu by bylo obtížné jakýkoliv projekt dokončit. Dá se tedy říci, že téměř pokaždé pracuji v jiném týmu, a to v závislosti na povaze projektu. Naštěstí zde není těžké, vždy si vybrat někoho z mých kolegů, kdo mi je schopen pomoci a poradit. V první řadě chci být rovnocenným členem našeho týmu. Týmem myslím celý SG Rigips CZ, bez ohledu na jednotlivé pozice.

 

Kamil Polman - Rigips

 

 

Kromě práce mě v současné době asi nejvíce baví moje rodina. Myslím, že vidět, jak se malé dítě každý den mění a posouvá kupředu, je asi ta největší radost, kterou člověk může zažít. Zároveň zde určitě platí známé klišé, že s příchodem dítěte nezbývá tolik času na ostatní koníčky, jako v minulosti.