Jakub Archalous

Jakub Archalous - V-systém elektro

 

Pracovní pozice: Produktový manažer

Společnost: V-systém elektro

S každým rokem roste důvěra v mou práci. To je pro mne velká motivace pokračovat dál, hledat nová řešení a přinášet nové nápady do firmy.

Jakub Archalous nastoupil do V-systém elektro v roce 2019 na pozici produkt manažera pro řízené větrání. Za tu dobu odvedl opravdu hodně práce a to nejen na původně svěřeném produktu – rekuperaci. 

Pro svůj obor je zapálený. Dění v oboru neustále sleduje nejen na českém, ale i zahraničním trhu a díky tomu ví, jaké jsou aktuální trendy. Největší zadostiučinění pro něj je, pokud stejné nadšení z produktu získají i jeho posluchači. Je skvělý systematik a díky tomu má své úkoly i čas vždy pod kontrolou a stále působí velmi vyrovnaně. 

Jakub je také velmi pozitivní a příjemný kolega, se kterým je radost spolupracovat. Má dar a trpělivost vysvětlit druhým jednoduchým způsobem i složitější technické záležitosti. Rád také pomáhá ostatním a to i nad rámec svých povinností. 

Jakub je velmi aktivní člověk. A to jak v práci, tak i v soukromém životě. Baví ho, pokud se může věnovat více projektům a aktivitám zároveň. 

Ve volném čase se věnuje rodině – manželce, dcerce. V kondici se udržuje prací v lese, okolo domu, který si sám postavil, otužováním a běhám. Jednou za rok se účastní běžeckých závodů. 

 

Jakub Archalous

 
"Práce produkt manažera je náročná. Každý den jiná. Není jednotvárná. Každý den ale díky tomu mám takový, jaký si ho udělám. A to jak z krátkodobého, tak dlouhodobého hlediska. Je potřeba systematické práce, což mi naprosto vyhovuje."

Co tě do V-systému přivedlo?

Chtěl jsem vyjet ze zajetých kolejí v mém předchozím oboru. Ve chvíli, kdy jsem se rozhlížel po trhu práce a zvažoval změnu, mě oslovil inzerát hledající „Nadšence“. Jednalo se o pozici technika se zaměřením na vytápění. Po prvním jednání jsme navzájem dospěli k závěru, že to není ani pro jednu stranu 100% a na toto místo nastoupil jiný uchazeč (který zde mimochodem pracuje dodnes a v současnosti je i mým skvělým kolegou). Po dalším půl roce se mi ale opět znovu ozvali s nabídkou právě této produktové pozice a to jsme se již domluvili. 

Proč sis vybral V-systém?

Lákala mě tato konkrétní pracovní pozice. Z technické pozice jsem se kariérně posunul na produktovou pozici. 

Čeho jsi za dobu práce pro V-systém dosáhl?

Rekuperace se za tu dobu stala důležitou součástí portfolia V-systému a dostahuje významného procenta v tržbách firmy. 

Jaký projekt pro V-systém považuješ za nejúspěšnější? 

Nedá se mluvit jen o jednom projektu. Ale například - podařilo se rychle navázat spolupráci se zajímavým, důvěryhodným a spolehlivým výrobcem s kvalitními produkty, pro kterého i my jsme se stali dobrým partnerem. Taková vzájemnost a komunikace je určitě příjemným výsledkem snahy a motivací pro další práci. 

Co bys ještě zmínil ohledně práce ve V-systému?

Oceňuji mnoho zajímavých a ochotných lidí a široký záběr firmy. 

 

 

Jakub Archalous

 

 

Mám možnost přicházet s vlastními řešeními, přijít s něčím novým a realizovat nápad od začátku do konce. Podle toho se pak odvíjí celý můj pracovní den / týden.
 
Mimo jiné mě nyní moc baví návštěva zahraničních veletrhů a navazování nových kontaktů s výrobci jménem divize, která je členem nadnárodní skupiny Saint-Gobain.