Rytmus Benešov

Rytmus Benešov

 

 

Posláním Rytmu je pomáhat lidem se zdravotním postižením žít mezi jinými lidmi podle svých přání a představ. Rytmus pomáhá lidem se zdravotním postižením pracovat / bydlet / učit se novým věcem.

V-systém daroval 11 667 Kč

 

Chceme pomoci Zdeňkovi v dalším kroku k osamostatnění

Pomáháme Zdeňkovi - V-systémPan Zdeněk prožil velkou část svého života v ústavní péči. Má mentální postižení a jeho rodina neměla dost sil se o Zdeňka postarat. Postupně v něm rostla chuť na samostatný život. Věděl, že to zvládne. Mimo zdi ústavu, podle svých představ a možností, svobodně. Obrátil se na asistentky v Rytmu Střední Čechy. Společně se podívali na Zdeňkovy potřeby, dovednosti, schopnosti i přání a vytvořili plán. Začali hledat vhodné bydlení. Nešlo to snadno a trvalo to hodně dlouho. Bytů k pronájmu není mnoho a člověk s postižením čelí mnoha předsudkům. Nicméně Zdeněk se svou silnou vůlí vydržel shánět byt několik let. A pak se to podařilo. S podporou opatrovnice a asistentů Rytmu se Zdeněk nastěhoval do malého bytu, zabydlel se a žije. Plánuje si své dny podle sebe, co si nakoupí a uvaří, to si také sní, když mu praskne žárovka, koupí si novou. Sám se rozhodne, kdy bude vstávat, kdy spát a plánuje si čas. Vlastní radosti, starosti a jejich řešení ho baví. Půl roku po odstěhování již zvládá samostatné bydlení jen s malou podporou a má další plány… Chce si hledat práci a zjišťuje, co ho v životě baví.

I lidé s postižením chtějí žít svůj vlastní život. Potřebují k tomu jen určitou dávku podpory. Mnoho lidí s mentálním postižením zvládne samostatné bydlení a využívá podporu asistentů jen v určitých oblastech života a v omezeném časovém rozsahu.

Společnost Rytmus Střední Čechy pomáhá lidem s postižením v mnoha oblastech života. Při hledání práce a zaučení se v ní, při vedení domácnosti a hospodaření s penězi, při smysluplném trávení volného času. Také poskytuje lidem s postižením podporu v oblasti jejich práv a při kurzech jim pomáhá získat nové dovednosti – například jak samostatně cestovat do práce a do školy, jak bezpečně používat internet a sociální sítě, jak pracovat s počítačem, nebo jak si uvařit něco dobrého. Od ledna 2022 pomáhá i dětem. Třeba aby mohly na kroužek nebo na tábor. Zkrátka aby si užily dětství, jako jejich kamarádi.