Jsme hrdým partnerem festivalu Smetanova Litomyšl, přijďte zažít den s Adfors

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Skupina Saint-Gobain a zejména pak místní výrobce sklovláknitých textilií Saint-Gobain ADFORS je již tradičně hrdým partnerem toho festivalu. 

Pro návštěvníky a nejen pro ně chystáme v rámci doprovodného programu v Klášterních zahradách i celodenní program na poslední den festivalu, v sobotu 7. 7. 2018. Bude hudba, budou hry, bude i něco sladkého. Přijďte se podívat!

 

Zažijte na vlastní kůži den s ADFORS


Saint-Gobain Adfors jako jeden z největších zaměstnavatelů Pardubického kraje a největší společnost v Litomyšli dlouhodobě podporuje kulturní, sociální a sportovní projekty v regionu, je tedy na místě, že výraznou měrou podporuje také největší kulturní akci ve městě, kde sídlí.  

Smetanova Litomyšl

Závěrečný koncert festivalu “Velké finále plné překvapení“ bude přístupný široké veřejnosti, a to právě díky společnosti Saint-Gobain Adfors, která zajišťuje ve spolupráci s organizátorem festivalu Smetanova Litomyšl, o.p.s. přímý přenos ve festivalových zahradách. V loňském roce se této akce zúčastnilo více než 4000 diváků.

Smetanova_litomyšl_velke_finale_2017

 

Nejsme pouze pasivním partnerem, ale podílíme se mnoho let také na samotném programu. Adfors již před lety inicioval projekt v zámeckých zahradách, kde v poslední den festivalu organizuje kulturní program včetně přímého přenosu závěrečného koncertu. I letos zde po celý den budou probíhat vystoupení pro všechny generace. Hlavním vystupujícím letos bude Jana Kirschner. Vstup do zahrad je samozřejmě zdarma, doplňuje generální ředitel Saint-Gobain Adfors Miloš Pavliš.  

Na co se můžete těšit?

Program: 


10:00-11:00   pohádka Hrnečku vař - písničková pohádka divadla Strom

13:30-14:00   Drum circle I.  - oblíbené skupinové bubnování

14:00-15:00   Lucky Joke - litomyšlská fúze jazzu blues a funky

15:00-15:30   Drum circle II. - oblíbené skupinové bubnování

16:00- 17:30   koncert Jany Kirschner

18:30-19:30   Prague Cello Quartet – Chillout koncert

19:30-19:50   Vyhlášení soutěží

20:18              Velké finále - přímý a interaktivní přenos z II. zámeckého nádvoří s diváckou soutěží

 

Také pro vás po celý den chystáme doprovodné aktivity, jako například: 

AIR BRUSH

Den s ADFORS – den, který zanechá otisk, a to doslova! Pokud totiž svolíte, můžete si památku na tento den odnést domů přímo na své kůži. Připravili jsme si pro vás mnoho nejen hudebních motivů, které si budete moct nechat dočasně pomocí techniky airbrush tetování ztvárnit kamkoliv na svém těle.

FOTOKOUTEK

Nemáte odvahu na airbrush? Nevadí, odneste si domů obrázek do rodinného fotoalba, meze vaší kreativitě se nekladou…

CHŮZE PO SKLE A BOSÁ STEZKA

Sklo – materiál, s kterým v ADFORS pracujeme denně. Pojďte na vlastní nohu zažít, jaké to je projít se po rozbitém skle bosky - zážitek, který se nesmazatelně otiskne ve vaší paměti.

Mimo to vás na tomto stanovišti čeká mnohem víc – SOUTĚŽ o dva lístky na Velké finále Smetanovy Litomyšle, hmatová stezka, stání na hřebících, lechtání chodidel v kládě, výroba bosých sandálů, kreslení, psaní a vázání uzlů nohama a mnoho dalšího.

www.chuzeposkle.cz

www.bosaturistika.cz

VÝTVARNÉ DÍLNY

Aneb když perlinka zaperlí. Vyrobte si šátek, batůžek nebo tašku dle vlastní fantazie. Naše Vertex razítka vám budou nástrojem, který vás nenechá na holičkách. Mimo textilní dílny připravujeme i další aktivity pro nejmenší – omalovánky s hudební tématikou a výrobu chrastítek – nezbytných doplňků pro drum circles…

STĚNA OTISKŮ

Zanechte i vy svůj otisk a vyjádřete, jaký dojem ve vás zanechal Den s ADFORS. Stěna se sklo vláknitými tapetami ADFORS Novelio® - prostor jen a jen pro vás, dovolte si zapůsobit. 

CUKROVÁ VATA

Stánek nejen pro nejmenší návštěvníky. Zavzpomínejte na doby, kdy se na Vertexu ještě vyráběla skleněná vata a nechte chomáček té cukrové rozplynout v ústech a vlijte do svých žil novou energii. 

 

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že existuje sklo, které se nedá poškrábat, odolává skvrnám a snadno se čistí?

Nejen sklo s tímto odolným povrchem, který propustí světlo, ale současně zachovává intimitu prostoru pod ním, si můžete prohlédnout v showroomech závodů GLASSOLUTIONS. Váš výběr tak bude snazší díky možnosti si každý typ produktu vyzkoušet a osahat.