Přidáno 30. Srpen, 2017
Dům perfektně do vesnického stylu zapadl a svým vzhledem okolí nijak nenarušuje. Sousedé dokonce často ani neví, že se jedná o montovaný dům s dřevěnou konstrukcí. Dům disponuje 5 pokoji a velkým otevřeným prostorem spojující obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Vysoký důraz byl kladen zejména na komfort obyvatel, ať hovoříme o použitých materiálech, dispozici pokojů či barevné ladění. Pro pětičlennou rodinu je prostě dokonalý.

Příběh ze stavby:

     Základovou desku jsme si postavili svépomocí podle projektové dokumentace Goopan, splňující požadavky multikomfortního domu.

     První den kamion navezl panely s vysokou prefabrikací, které měly již zabudovaná okna s venkovními parapety a byly oplášťované zevnitř sádrovláknitou deskou a zvenku zateplovacím systémem, potaženým lepidlem s aromovací tkaninou. Montážníci nejprve sestavili tyto obvodové panely a poté interiérové příčky, které mají také velmi vysokou prefabrikaci a jsou oplášťované z obou stran sádrovláknitou deskou. Tyto příčky mají už zavedenou přípravu pro elektroinstalaci.

     Druhý den se stavěly štíty a obvodové panely druhého podlaží domu.

     Třetí den probíhaly dvě fáze konstrukcí - klasická konstrukce krovu a vazníková konstrukce.

     Čtvrtý den se chystala příprava pro pokládku střešní krytiny – fólie, kontralatě, střešní latě.

     Dále se pokládala střešní krytina, následovala příprava fasády a venkovní dokončovací práce. V následujících týdnech potom probíhala montáž schodiště, elektroinstalací, vody, odpadu, vytápění, vzduchovodu pro rekuperační jednotku a zateplení podlahy polystyrenem s betonovou mazaninou.

     Poslední měsíc výstavby patřil dokončování interiérových prací, tzn. výmalbě, pokládce podlahy, osazení interiérových dveří, vybavení koupelen a montáž kuchyňské linky. Dovybavení domu jsme si zajišťovali sami.