Přidáno 9. Říjen, 2019
Již posedmé na Litomyšlsku i Hodonicku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům. Více jak stoleté varhany ve vsi Janov u Litomyšle vloni zahrály poprvé od roku 1956 díky příspěvkům na jejich opravu. Zvuk píšťal je znovu slyšet i zásluhou projektu ADFORS GRANT, který doposud podpořil přes 40 neziskových projektů z různých oblastí. Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se mohou i letos ucházet o jednorázovou finanční podporu v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okolí výrobních závodů SAINT-GOBAIN ADFORS CZ.

V rámci sportu se o grant mohou ucházet dětská i juniorská sdružení působící ve všech výkonnostních třídách, která mohou získané prostředky využít třeba na nákup sportovního vybavení nebo účast na sportovních soutěžích. Ze sociální oblasti se mohou o podporu hlásit jak jednotlivci, tak i spolky a občanská sdružení pečující o hendikepované, sociálně znevýhodněné osoby či opuštěné děti, a to například na zajištění léčby, nákup zdravotních pomůcek či vybavení sociálních domů. Na poli kultury je možné získat příspěvek např. na konkrétní kulturní akce nebo projekty pro děti a mládež či seniory. V odvětví ekologie pak příspěvek může být poskytnut například na ochranu zraněných a opuštěných zvířat, vybavení záchytných stanic nebo výsadbu zeleně.

V posledním ročníku společnost podpořila mimo jiné Dětský domov v Poličce, který zajišťuje náhradní výchovu nezaopatřeným dětem ve věku od 3 do 18 let. Za vybojovanou částku domov uspořádal tábor pro děti z různých prostředí – děti z místní Charity, sociálně slabých rodin i pěstounských rodin. Finanční dar udělal velkou radost také Českému rybářskému svazu, který jej využije pro pořádání pravidelných rybářských závodů a akce pro děti i mládež zaměřené na poznávání přírody a její ochranu. Štěstí se pak usmálo také na Jezdecký klub Janov, který letos slaví padesátileté výročí od svého založení. Finanční částku využil na organizaci oslavy tohoto výročí, pořádání závodů a zajištění cen pro účastníky. Odměnu si pak vybojovali i místní sportovci. Díky nim může Tělovýchovná jednota Sokol Čistá zajistit vybavení kabin a zabezpečení sportovců při jednotlivých disciplínách.

 

V rámci letošního ročníku společnost startuje také s balíčkem videío veškerých svých CSR aktivitách zahrnujících také Adfors grant. Prostřednictvím videí se nyní představí celkem pět projektů z okolí Litomyšle i Znojemska, které v minulosti společnost podpořila. „Cílem této novinky je sdílet s veřejností příběhy, které se mohou do projektu přihlásit, a ukázat, kde všude již grant pomohl a jaký způsobem můžeme podpořit ty, kteří to opravdu potřebují. Videa je možné shlédnout v rámci našeho youtube kanálu Adfors TV. Úvodní video popisuje, jakým způsobem podporujeme vybrané projekty, jak vůbec Adfors grant funguje a co vše za ním stojí,” dodává Lucie Vejačková, personální ředitelka společnosti.

 

Navštivte webové stránky adfors.cz a podívejte se na detailnější informace.

Videa z minulého ročníku najdete zde