Naše strategie

NAŠE VIZE

Být lídrem v oblasti udržitelné výstavby, která zlepšuje každodenní život prostřednictvím výkonných řešení.

Chceme i nadále posilovat naši pozici v oblasti lehké a udržitelné výstavby a stát se tím, kdo bude udávat směr a připravovat cestu pro ostatní.

Do roku 2050 bude na Zemi 10 miliard lidí: ti všichni budou potřebovat bydlení, zdroje, přepravu. A my cítíme zodpovědnost být v této situaci hlavním aktérem: přispět k zajištění pohodlného bydlení, ochraňovat zdroje a bojovat proti změně klimatu.

Program Grow & Impact nás zavazuje zvýšit náš pozitivní přínos pro společnost i planetu. Ruku v ruce s touto strategií jde i plán uhlíkové neutrality, které dosáhneme do roku 2050.

NAŠE MISE

Navrhujeme, vyrábíme a distribuujeme materiály a řešení navržená pro blaho každého a pro budoucnost všech.

Nabízíme alternativy k těžké výstavbě: naše stavební režimy, řešení a služby jsou udržitelnější (snížené emise uhlíku, nižší spotřeba zdrojů), výkonnější (kratší doba výstavby, finanční úspora) a na první místo staví člověka, jeho zdraví a pohodlí (snazší montáž i demontáž, tepelný a akustický komfort).

➜ Udržitelná řešení představují 72 % našich tržeb.

➜ Řešení, která prodáme za jeden rok, eliminují během své životnosti zhruba 1 300 milionů tun emisí CO₂.

Podporujeme stavební profesionály. Poskytujeme jim stále spolehlivější řešení, která zlepšují výkon a produktivitu. Nabízíme bezplatné technické poradenství a webináře, pořádáme kurzy a certifikační školení, kde se řemeslníci naučí profesionální práci s našimi materiály.

 

naše-vize

 

3D-tisk-dům

 

Do výroby zapojujeme ty nejmodernější technologie a trendy. Patří k nim:

prefabrikace: urychluje fáze výstavby, zmírňuje nedostatek pracovních sil, snižuje produkci odpadu;

3D tisk: otevírá nové architektonické možnosti, které do oboru vnáší kreativní prvky, udržitelnost a efektivitu;

digitální konstrukce: podporují spolupráci na virtuálním modelu a snižují riziko kolizí a náklady v průběhu životního cyklu budovy.

 

tomas-rosak

 

Celý program Grow&Impact definuje jasně vizi a strategii Skupiny Saint-Gobain a dopad jejích aktivit na svět kolem. Definuje vizi, která nám všem dává jasný směr a účel toho co děláme, směřuje naše aktivity a plány k jasnému a srozumitelnému cíli: BÝT LÍDREM V MODERNÍCH KONSTRUKCÍCH A UDRŽITELNÉM STAVEBNICTVÍ.

Tomáš Rosák
CEO, východní Evropa