Jste ve fázi návrhu či realizace stavby? Renkonstruujete?

nejčtenější příspěvky
Jak opravit prasklinu, díru nebo nerovnost v podlaze?
Společnosti ve Skupině věnují zvlášť velkou pozornost přijetí všech potřebných opatření, která jsou nezbytná pro zajištění co nejúčinnější ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti. Společnosti ve Skupině věnují zvlášť velkou pozornost přijetí všech potřebných opatření, která jsou nezbytná pro zajištění co nejúčinnější ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti.
Jak opravit prasklinu, díru nebo nerovnost v podlaze II?
Společnosti ve Skupině věnují zvlášť velkou pozornost přijetí všech potřebných opatření, která jsou nezbytná pro zajištění co nejúčinnější ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti. Společnosti ve Skupině věnují zvlášť velkou pozornost přijetí všech potřebných opatření, která jsou nezbytná pro zajištění co nejúčinnější ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti II.
Jak opravit prasklinu, díru nebo nerovnost v podlaze III?
Společnosti ve Skupině věnují zvlášť velkou pozornost přijetí všech potřebných opatření, která jsou nezbytná pro zajištění co nejúčinnější ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti. Společnosti ve Skupině věnují zvlášť velkou pozornost přijetí všech potřebných opatření, která jsou nezbytná pro zajištění co nejúčinnější ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti III.
SUCHÁ OMÍTKA ANEB JAK NALEPIT SÁDROKARTONOVÉ DESKY NA STĚNU?
Suchá omítka“ je lepený obklad sádrokartonovými deskami Rigips, které jsou ke stěně lepené   maltou Rifix   (alternativně   sádrovým tmelem MAX   či cementovým lepidlem   Weber therm elastik ).     Jaký materiál budete potřebovat?   Stávající podkladní stěnu, která je soudržná a nic neopadává, je nutné před lepením desek napenetrovat. Pro penetraci se používají buď   Základní penetrační nátěr   (pro savé podklady) či   Základní kontaktní nátěr   (pro nesavé podklady). Pro nalepení desek se volí nejčastěji lepící   malta Rifix , alternativně lze lepit   sádrovým tmelem MAX   či cementovým lepidlem   Weber therm elastik . Opláštění je tvořeno běžně z desek   RB(A)   tl. 12,5 mm či v prostředí se zvýšenou vlhkostí z desek   RBI(H2)   tl. 12,5 mm. V individuálních případech, kdy je požadavek na zvýšenou mechanickou odolnost konstrukce, se volí desky   RigiStabil(DFRIEH2)   tl. 12,5 mm. Tmelení spár SDK desek je doporučeno provádět tmelem   Rifino TOP   či   MAX , které lze využít jak pro základní, tak pro finální tmelení. Finální nátěr např.   Rigips AirMal   nebo   Weberdeco fresh     Před aplikací je nutné mít připravené nářadí a příslušenství   v podobě: čisté vědro, zednická lžíce, hladítko, odlamovací nůž, ruční držák s brusnou mřížkou, míchadlo (při ručním míchání není zapotřebí), tesařská tužka. Nepodceňte přípravu   pro tuto aplikaci. Podklad musí být stabilní, suchý, soudržný, bez živých prasklin. Maximální odchylka od rovinnosti podkladního povrchu je 30 mm. Při větších nerovnostech se poloha desek rozměří na podkladní stěnu a vyznačí se svislé pruhy pro lepení. V místech prohlubní ve vyznačených pruzích je nutné vyrovnat podklad pomocí předem nalepených svislých pruhů sádrokartonu. Alternativně lze předem nalepit pruhy sádrokartonu na celou výšku místnosti a tyto řádně vyrovnat. Poté lze následně lepit opláštění ze sádrokartonových desek pouze do tenké vrstvy sádrového spárovacího tmelu naneseného zubatou stěrkou bez potřeby dalšího vyrovnávání. Vytyčení úrovně líce obkladu se provede značkovací šňůrou na podlaze a na stropě.   Detailní postup aplikace suché omítky najdete v dalším příspěvku   Postup aplikace lepení sádrokartonových desek na stěnu.    
Poslat dotaz
Jsme tu pro vás, rádi vám pomůžeme či poradíme.
Najít řemeslníka
Rádi vám pomůžeme či poradíme.
Sledujte nás
Odebírejte aktuality, rádi vám vše ukážeme.