Revoluční stavební systém

Celý koncept GOOPAN spočívá v řešeních přizpůsobených vašim projektům a požadavkům. Ty vám pomohou vyřešit různé technické a finanční problémy. GOOPAN umožňuje stavitelům postavit díla na míru, bezpečně a s malým rozpočtem.
Naše použité materiály a technologie


Řešení Weber


Pro fasády je ideální řešení výrobce fasádních systémů a řešení Weber, který nabízí širokou škálu certifikovaných systémových řešení fasád pro výstavbu. Jedná se zejména o kontaktní zateplovací systémy, ale i systémy pro jednovrstvé tepelně-izolační zdivo. Weber zná řešení proti růstu řas na fasádách v podobě speciální tenkovrstvé pastovité omítky, která je samočisticí a reguluje vlhkost na svém povrchu. Weber dále dodává certifikovaný systém podlah zatepleného i nezatepleného balkónu. Divize Weber pak také nabízí pestrou řadu designových omítek pro fasády, např. imitace dřeva, betonu, obkladových pásků, metalický vzhled, břízolitové omítky – luxusní provedení. Weber dále nabízí ucelenou řadu vnitřních omítkových směsí včetně štuků. V portfoliu Weber jsou též zastoupeny sádrové omítky, které jsou velmi oblíbeny pro svůj hladký vzhled. Pro eliminaci hluku z venkovního prostředí je samozřejmě vhodná i standardní izolace fasád Weber nebo Isover, která primárně řeší tepelnou izolaci budov. 

Řešení Isover


Absolutní jedničkou v poskytování řešení tepelné izolace všech typů konstrukcí je Isover. Pro střechy nabízí kromě systémových řešení, zahrnujících např. zateplení nad krokvemi, fólie a doplňky pro parotěsnou ochranu nebo systém pro zateplení pochozí půdy, také samostatné čedičové a skelné izolace v deskách či rolích. Pro ploché střechy je vhodné využít vlastností jak polystyrenu, tak čedičových desek. Pro správné odvodnění plochých střech je vhodné použít spádové desky a klíny Isover. Speciálním řešením pro ozelenění střech jsou pak vegetační panely. Pro izolaci podlah nad terénem jsou vhodné pěnové polystyreny. Isover je jedničkou také pro fasády. Pro většinu obytných staveb se používá kontaktního zateplení pěnovým polystyrenem. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je nutné použít minerální izolace.

Řešení Rigips

 

Divize Rigips vyrábí a dodává sádrokartonové desky s technologií Activ’Air. Tato technologie neutralizuje formaldehyd. Výsledkem je čistý vzduch v interiéru. Activ’Air trvale odstraňuje až 70 % formaldehydu v ovzduší. Activ’Air neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním nebo tapetováním běžnými prodyšnými materiály. Složka Activ’Air je účinná po dobu minimálně 50 let.

Rigips také vyrábí a dodává zavěšené podhledy, které slouží zejména ke zvýšení požární odolnosti nosné stropní konstrukce tepelně-izolačních vlastností stropu, ale také zlepšení akustiky. Pomocí podhledů z flexibilních desek lze snadno provést komplikované plochy či zvlněné klenby a nemalou měrou přispívají k akustické pohodě v interiéru a vytváří neotřelý design. Rigips dále dodává modré sádrokartonové desky, které jsou určeny ke zvukové izolaci stěn a stropů.

Řešení Glassolution

 

Výrobce a dodavatel plochého skla Glassolutions nabízí řešení pro skleněné příčky, dveře, podlahy nebo schodiště, řešení do koupelen či kuchyní v podobě zástěn či obkladů. Jedná se o lakovaná skla v mnoha barvách a designech, skla, která regulují teplotu, jsou tvrzená nebo vyhřívaná.

Glassolution dále vyrábí hluk tlumící, interiérové bezpečnostní-vrstvené sklo, které při tloušťce 40 mm zaručuje neprůzvučnost Rw = 38 dB a navíc odolnost proti násilnému vniknutí P2A. Dále pak zvukově izolační vrstvené sklo s bezpečnostní charakteristikou, složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje výrazně snížit přechod hluku v interiéru.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, jak vstoupil Saint-Gobain na český trh?

Saint-Gobain vstoupil na český trh kombinací akvizicí (získání již hotové firmy) na evropské či celosvětové úrovni a také výstavbou nových závodů na zelené louce. V roce 1992 akvizice Abrasiva, v roce 1995 výstavba nového závodu Sekurit, v roce 1996 akvizice společností Orsil a Weber, v roce 1997 akvizice společnosti Izolas, v roce 1998 akvizice Vertex, v roce 2000 akvizice Raab Karcher, v roce 2002 akvizice PAM a Ecophon a v roce 2007 akvizice Rigips.