Výrobní budovy a průmysl

Pro stavbu a rekonstrukci výrobních a průmyslových objektů nabízíme celou řadu řešení zaměřených zejména na úsporu energií, akustiku, světelný komfort a kvalitní trubní systémy.

Řešení Saint-Gobain pro výrobní budovy a průmysl

1 STŘECHY

ISOVER - polystyren i čedičové desky, ale i materiály, které kombinují protipožární vlastnosti čedičové vlny a pevnostní vlastnosti pěnového polystyrenu či PIR desek. Pro správné odvodnění plochých střech je vhodné použít spádové desky a klíny.

PAM - systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech.  

GLASSOLUTIONS - skla s protislunečním pokovením, která mají neutrální vzhled a fungují jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

2 PODLAHY

ADFORS - sklovláknité mřížkové tkaniny pro podlahové potěry bez prasklin. Nízká hmotnost nezatěžuje stropy, eliminuje zvednuté rohy při vyzrávání a oproti klasické kari síti je lehčí.

ISOVER - kročejové desky z čedičových i skelných vláken, elastifikovaný polystyren a pěnové polystyreny pro tepelnou izolaci. Extrudované polystyreny pro vysoké zatížení.

WEBER - Weber nabízí řešení podlah pomocí epoxidových materiálů s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi.

3 FASÁDA

ADFORS - sklovláknité mřížkové tkaniny (perlinky) zajistí prevenci prasklin, ochranu zateplovacího systému a také prevenci prasklin při zasychání potěru.

ISOVER - kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem či jeho šedou variantou. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je nutné použít minerální izolace. Provětrávané systémy, kde mezi izolací a podhledovými panely je ještě oddělující vzduchová vrstva.

WEBER - široká škála řešení fasád i certifikovaných zateplovacích systémů s mnoha variantami povrchových úprav pro každý typ budovy. Široká nabídka barev a struktur. Speciální omítky do oblastí se zvýšenou prašností se samočisticími vlastnostmi. Designové povrchy.

GLASSOLUTIONS -  protisluneční sklo, které se používá v případě potřeby velmi reflexního vzhledu budovy. Hmota skla může být zabarvena do zeleného či bronzového odstínu. 

4 PŘÍČKY

ADFORS - oděru odolné sklovláknité tapety, které mohou být přetíratelné, absorbující formaldehyd, nebo s úpravou proti plísním a baktériím.

ECOPHON - pro snížení hlučnosti lze do výrobních hal a průmyslových provozů použít akustický systém, který lze instalovat jak na strop, tak na stěny.

ISOVER - deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky Isover ze skelných vláken.

RIGIPS - požárně odolné sádrokartonové stěny s limitní výškou vertikálních sádrokartonových konstrukcí 15,46 m.

GLASSOLUTIONS - systém zvukově izolačních skleněných příček. Akustické sklo umožňuje útlum hluku až o 48 dB.

5 PODHLEDY

ECOPHON - řešení pro podhledy obsahující různé designy celoplošných akustických zavěšených stropních systémů ze skelného vlákna o vysoké hustotě rozsáhlé výrobní řady Ecophon HygieneTM.

ISOVER - při použití minerálních desek Isover do podhledů se výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky. Minimální doporučenou tloušťkou izolace jsou 4 cm.

RIGIPS - protipožární, akustické a designové podhledy, podhledy opláštěné impregnovanými deskami a kazetové sádrokartonové podhledy. Akustické sádrokartonové desky Gyptone s unikátní technologii ACTIV’AIR navíc pohlcují emise formaldehydu a přispívají k čistému vnitřnímu prostředí budov.

6 VNITŘNÍ PROSKLENÍ

GLASSOLUTIONS - bezpečnostní kalená skla s jednou, či několika gelovými mezivrstvami. Tento produkt uspokojí vysoké nároky na požární ochranu. Má vysokou mechanickou pevnost a UV odolnost. CONTRAFLAM je možno aplikovat do interiéru jako jednoduché sklo nebo i do exteriéru jako izolační sklo.

7 OKNA

GLASSOLUTIONS - okenní skla, která poskytují maximum úspory tepla. Vnější a vnitřní skla s pokovením Planitherm® ONE, hodnota Ug= 0,4 W/m2K.

8 DVEŘE

GLASSOLUTIONS - široká nabídka ornamentních skel pro výrobu celoskleněných dveří Securit®, určených jako výplně stavebních otvorů ať už stávajících nebo nových.

9 INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

ISOVER - kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace.

PAM - potrubí z tvárné litiny pro tlakové rozvody pitné, užitkové a recyklované vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění odpadních vod a jinak znečištěných vod, vod s obsahem abrazivních částic, solanky, dále také pro chladící okruhy a přívody pro hydroelektrárny. Pro požární rozvody vody nabízíme litinové potrubí s FM atestem pro ochranu potrubí proti zamrzání.

10 ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

PAM - hrdlový litinový systém ve standardním i historickém provedení. Dešťové vody lze odvádět v tlakovém i gravitačním režimu proudění s využitím hrdlového i bezhrdlového litinového potrubí uvnitř i vně budovy.

11 ZÁKLADY A SKLEPY

ISOVER - pěnový polystyren lisovaný do forem, Isover EPS Perimetr a Isover EPS SOKL 3000, je možné použít i tam, kde je vlhko a nemůžeme použít standardní izolace. V případě izolace stěn ve velkých hloubkách je nutné použít extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a zároveň odolné vůči vodě.

WEBER - řada výrobků vhodných pro hydroizolaci sklepních prostor a bitumenovou stěrku jako vnější ochrana konstrukce pod úrovní terénu.

12 JINÉ

PAM - litinové poklopy a mříže pro kanalizační šachty a dešťové vpusti s možností vybavení zámkem proti neoprávněné manipulaci nebo vlastním logem. Systém pravoúhlých trapézových poklopů v mnoha rozměrových variantách. Systém pro bezvýkopovou pokládku vodovodního i kanalizačního potrubí. Systém podzemních zásobníků požární vody (1 trubka DN 2000 = 25 m3 vody).

WEBER - řešení pro čističky odpadních vod, zahradní program pro kladení kostek z přírodního a umělého kamene.

GLASSOLUTIONS - obklady stěn v blízkosti tepelných zdrojů z materiálu, na který je nanesena keramická barva dle odstínu RAL. Integrované, téměř neviditelné vyhřívání skel.  

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, jak Ecophon vyrábí z recyklátu pevnou půdní drenáž EcoDrain™?

Ecophon vyvinul recyklační technologii, jejímž výsledkem je forma pevné drenáže EcoDrain™. Výrobek se stlačí na sedminu svého původního objemu a dochází k přeměně prachu ze skelné vlny na půdní drenáž. Tento proces dále rozšiřujeme a chceme zpracovávat nejen prach, ale i celé panely. V současnosti vyvíjíme nové produkty, založené na této výrobní metodě. EcoFill bude novým typem výplně pod podlahy, domy a další typy staveb. EcoGarden bude v nejbližší době pomáhat růstu rostlin.

Saint-Gobain Novinky Novinky ze světa řešení od Saint-Gobain

Uspěli jsme v soutěži Kanceláře roku 2017
28/02/2018 Řešení

Uspěli jsme v soutěži Kanceláře roku 2017

Na slavnostním galavečeru ve Slovanském domě byli vyhlášeni vítězové druhého ročníku soutěže zaměřené na kvalitní a inovativní pracovní prostředí. Ve velké konkurenci uspěly kanceláře firem Air Bank, Saint-Gobain, Renomia nebo Red Hat Czech.

Odstartovala další série Saint-Gobain Forum 2018 – Stavíme trendy
25/01/2018 Řešení

Odstartovala další série Saint-Gobain Forum 2018 – Stavíme trendy

Skupina Saint-Gobain, globální lídr na trzích udržitelného bydlení pořádá již šestou sérii odborných seminářů pro projektanty, architekty, stavební firmy a ostatní profesionály ve stavebnictví. Semináře se v roce 2018 zaměří na aktuální trendy ve výrobě stavebních materiálů.

Weber mění design obalů
11/01/2018 Řešení

Weber mění design obalů

Weber, výrobce a dodavatel špičkových stavebních materiálů, pro letošní stavební sezónu připravuje změnu vzhledu obalů. Nový obal sází na jednoduchý a srozumitelný design, který je v souladu s novou koncepcí Weber – * we care - * staráme se.

Spojení špičkových klavírů a špičkové akustiky v Petrofu
04/01/2018 Řešení

Spojení špičkových klavírů a špičkové akustiky v Petrofu

V roce 2017 se přímo v areálu továrny PETROF v Hradci Králové, na ploše 1600 m, otevřelo obchodní a kulturní centrum PETROF Gallery. Nové místo pro setkávání vzniklo rekonstrukcí staré výrobní haly, kde Ecophon již v projektové fázi řešil prostorovou akustiku, na kterou byly kladeny velmi vysoké požadavky.

Akustická úprava ZŠ Mikoláše Alše na Praze 6
20/12/2017 Řešení

Akustická úprava ZŠ Mikoláše Alše na Praze 6

Ecophonu není lhostejné, kde děti tráví podstatnou část dne, a proto ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy realizovali projekt, který měl vyhodnotit celkové prostředí z hlediska akustiky, osvětlení a ventilace v běžné třídě. Zájem a ohlas dokládá i reportáž o projektu na TV Nova v programu Střepiny ze dne 3. 12. 2017.

ARCHEOLOGICKÁ ZÁKLADNA MIKULČICE
05/12/2017 Řešení

ARCHEOLOGICKÁ ZÁKLADNA MIKULČICE

Nominované dílo na Českou cenu za architekturu z ateliéru Pelčák a partner architekti, s.r.o. - ARCHEOLOGICKÁ ZÁKLADNA MIKULČICE je další referenční stavbou, kde byly použity materiály Rigips.

Novinky konstrukcí RIGIPS v BIM modelech
04/12/2017 Řešení

Novinky konstrukcí RIGIPS v BIM modelech

Divize Rigips připravila update svých knihoven systémových konstrukcí pro lepší správu produktových informací v BIM modelech. Konstrukce jsou opět připraveny v pluginech, které jsou plně funkční v programech Autodesk REVIT verze 2016 až 2018 a Graphisoft ARCHICAD verze 18 až 21, a to jak pro Windows tak nově pro MacOS.

OBYTNÝ SOUBOR VACKOV – ALFAREZIDENCE
27/11/2017 Řešení

OBYTNÝ SOUBOR VACKOV – ALFAREZIDENCE

UNIT architekti s.r.o. / Jiran Kohout architekti s.r.o.. Nominované dílo České ceny za architekturu 2017. Materiály Weber a ISOVER.

Nová brožura pro developery a investory
21/11/2017 Řešení

Nová brožura pro developery a investory

Skupina Saint-Gobain, světový lídr na trzích udržitelného bydlení, vydala v České republice novou ucelenou publikaci pro developery.

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů
22/10/2017 Řešení

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů

Z výsledků výzkumného projektu Kvalitní stavební materiály, které zaštítila renomovaná výzkumná agentura Nielsen Admosphere vyplývá, že fasádní systémy značky Weber jsou u řemeslníků synonymem vynikající technologie a kvality.

Zaostřeno na vizuální akustiku
09/10/2017 Řešení

Zaostřeno na vizuální akustiku

Naše oči a uši jsou bránami naší mysli a jejich vnímání ovlivňuje náš blahobyt a produktivitu. Vizuální akustický návrh je důležitý při řešení vnitřního prostředí.

Naše nové sídlo jako důkaz
04/10/2017 Řešení

Naše nové sídlo jako důkaz

Část Skupiny Saint-Gobain v ČR a celé její vedení se přestěhovalo do nových kancelářských prostor v Libeňských Docích.